6 Kuşak'tan gelen Lezzet: My Börek

  • 0
  • 4.058
Yazı Boyutu:

Arnavut kökenli bir  ailenin 150 yıldır kuşaktan kuşağa (anneden kıza) geçen bir lezzeti böreklerin adresi My Börek,  kısa sürede insanların sadece börek yiyecekleri bir yer değil aynı zaman sohbet edecekleri, buluşabilecekleri ortamlara ev sahipliği yapmaya başlamış. Samimi olsun, sıcak olsun diye, insanlar kendini hissetsin diye benim böreğim  anlamına da gelen My Börek ile “börek yemeğe gidelim” teklifinin yönlendirme adresi olmuş.

7 kattan oluşan böreklerin en büyük özelliği elle çok ince açılması, tereyağlı olması, böreklerin içinde kullanılan iç malzemelerin yani  patates,pazı,kırmızı biber,kekik ,nane, kabak’ın organik şekilde kendi çiftliklerinde yetiştirilmesi ve  açıldıktan sonra börek hamurunun en az bir gün dinlendirilmesi.
My Börek sahipleri Gülnur Şardağı, Aslı ve Togay Can tarafından verilen bilgiye göre My Börek’te satılan börek çeşitleri ise kıymalı, peynirli, pazılı, patatesli, kabaklı, köz biberli, lahana, pırasalı, tavuklu mantarlı.
My Börek birbirinden güzel ve leziz börek çeşitlerinin yanı sıra İzmir’de başka yerde bulunmayan tatlı çeşitlerinin de adresi. Çikolatalı naneli cheese cake, labneli haşhaşlı havuçlu kek, mutlaka tadılması gereken ürünlerden.
Mozaik pasta ,browni, tatlı tuzlu kurabiyeler,vişneli cheesecake, soğuk sandwiçler, krep çeşitleri, klüp sandwiçler, kahvaltı tabağı’nın yer aldığı My Börek’te yine Togay Can’ın aile şirketi Can Tereyağları ürününlerinin çeşitlerinden  tereyağı, reçel, bal, peynir, helva çeşitleri de satın almak mümkün.
My Börek’in beyin takımından Aslı Can, birinci yıl içinde Karşıyaka ve Balçova, ikinci yıl içinde Bornova, Çeşme, üçüncü yıl da ise Buca ve Göztepe’lilerin ayağına My Börek’i taşımak var. My Börek’te fiyatlar da alabildiğince ucuz. Böreğin tanesi 2 tl, pastaların dilimi 5 ile 8, tatlı kurabiyenin kilosu  20 kilo, tuzluların kilosu 18 tl.
Telefon: 465 23 00
Adres: 1382 sok.Numara: 34/1 F  Alsancak İZMİR

YORUM YAZ
Diğer Haberler

MasterChef Şampiyonu Swiss'te

Izmir’de Antakya esintisi

Ramazan sofralarının güzeli Swissôtel Büyük Efes’te...

Hatay lezzetleri Swiss'de

Denizkent Kafe’de glutensiz menü

Urla Mantısı (Kulaklı Mantı)

Arşiv