9. Seramik Çalıştayı Pine Bay’de

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği 9. Seramik Çalıştayı, 22 Eylül- 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Pine Bay Kuşadası’nda gerçekleşecek.

  • 0
  • 284
9. Seramik Çalıştayı Pine Bay’de
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

2017’den bugüne öğrencilere sağladığı burs ve iş imkanlarıyla adından söz ettiren Mehmet Nuri Göçen Vakfı, bu yıl 9. kez gerçekleşecek Seramik Çalıştayı için hazırlanıyor.

Bu yılki organizasyonunu, hizmete başladığı ilk günden beri, misafir memnuniyeti adına eşsiz Türk misafirperverliğiyle hizmet veren Pine Bay’de gerçekleştirecek olan vakıf, aynı zamanda öğrencilere Pine Bay bünyesinde de her sene iş imkanı sağlıyor.
Değerli seramik sanatçısı Sayın Mehmet Tüzüm KIZILCAN küratörlüğünde yürütülecek organizasyon, 1 Ekim 2022 Göçtur Turizm bünyesinde yer alan DoubleTree by Hilton Kuşadası’nın arkasında Old Town Tanneries’te, kapanış sergisi ve kokteyl ile çalıştayı tamamlayacak.

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı
Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı; 2008 yılında Sn. Mehmet Nuri Göçen’in vefatından sonra onun hayat felsefesini ve anısını yaşatmak adına, sosyal, bilimsel, spor, sanat, kültür ve eğitim gibi birçok alanda etkinlikler düzenlemek ve gençlerin eğitimlerine destek olabilmek için kurulmuştur.
Şirketin kurucusu Merhum Sn. Mehmet Nuri Göçen Turizmci ve İş Adamı vasıflarının yanında eğitime verdiği önemle de bilinmektedir. Yaptırdığı okullar ve verdiği eğitim bursları ile de adından söz ettirmiştir.

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı Etkinlikleri
Uluslararası 9. Seramik Çalıştayı – Eylül 2022
Uluslararası 7. Resim Çalıştayı – Mayıs 2023
Geleneksel Gençler Geleceğimizdir Koşusu- Mayıs 2023
Ayrıca 2023 mayıs ayında, Uluslararası 7. Resim Çalıştayı ve Geleneksel Gençler Geleceğimizdir Koşusu yapılması planlanıyor.
Mehmet Tüzüm Kızılcan Hakkında
1941 yılı İzmir doğumlu olan Tüzüm Kızılcan, ilk ve orta öğrenimini Karşıyaka’da tamamlayarak sanat hayatına 1959 yılında Füreya Koral Atölyesinde başladı. 1960 yılında Eczacıbaşı Seramik Fabrikası Sanat Atölyesine girdi ve seramik çalışmalarına burada devam etti.
1965 yılında Almanya’da bulunan Werkkunst Schule Offenbach A-Main Seramik Ana Sanat Dalından mezun oldu. 1970 yılında ise kendi iş yerini kuran sanatçı bunun yanında Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümü, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Ana Sanat Dalı ve yine Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel El Sanatları Çini Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.
 
Yurt içi ve yurt dışında birçok sergi, sempozyum ve kongre gibi etkinliklere katılarak çeşitli ödüller aldı. Ayrıca Çin’de bulunan Shan Dong Üniversitesi tarafından yaptığı çalışmalara karşılık Kızılcan’a Fahri Profesörlük unvanı verilmiştir. Eserleri Devlet Resim Heykel Müzesinin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzenin koleksiyonlarında yer almaktadır. (Kaynak: AKU Güzel Sanatlar Fakültesi)
 
Ödülleri
Ege Üniversitesi Onur Sanatçısı-2007
En İyi Yabancı Sanatçı Midilli Mandamados-2006
Offenbach Belediyesi Ödülü-1965
Werkkunstchule Offenbach A-Main Premie-1965
Gualdo-Tadino Uluslararası Seramik Yarışması 1.lik Ödülü İtalya-1964
Uluslararası Seramik Yarışması Prag-1962 Gümüş madalya

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tayland'a davet edildi

Nasreddin Hoca ile eğlendiler

Köy Tiyatroları yeniden seyirciyle buluşuyor

100 yıllık hasrete anlamlı sergi

​​​​​​​Ada Modern’den Çağdaş Türk Resim Sanatına saygı duruşu

Bursa Bülbülü LP oldu