AASSM Şubat’ı 10 konserle uğurluyor

  • 0
  • 997
AASSM Şubat’ı 10 konserle uğurluyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Kentin en prestijli kültür-sanat mekanı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), kış mevsimine birbirinden seçkin konserlerle veda edecek. Borusan Quartet ile Çellistanbul gibi önemli oda müziği grupları, Şubat ayı içinde İzmirli sanatseverlerle buluşacak. 
9 Şubat Pazartesi günü, “Amitie Ensemble” oda müziği grubu  konser verecek. Konserde Evrim Güvemli (Klarinet), Özgecan Günöz Kızılay (Keman), Beste Tıknaz Modiri (Viyola), Rahşan Apay (Viyolonsel) ve Gülnare Şekinskaya (Piyano) sahne alacak.

12 Şubat Perşembe günü “Çellistanbul ve Dostları” oda müziği grubu müzikseverlerle buluşacak. Viyolanselde Julia Krepak’ın sahne aldığı gecede soprano Filiz Güneş’in yanısıra Çağ Erçağ, Melih Kara, Ozan Tunca, Murat Berk, Serdar Mamaç, Yılmaz Bişer ve Şafak Erişkin de solist olarak sahneye çıkacak.

17 Şubat Salı akşamı Ümit İşgörür ile Talia Özlem Baltacılar “Çello Piyano” resitali ile İzmirlilerle buluşacak.
18 Şubat Çarşamba tarihinde AASSM’de bu kez “Viva La Zarzuela” grubunun konseri var. Gecede sopranolar Birgül Su Ariç ve Linet Şaul, Tenor Aydın Uştuk, Bariton Arda Aktar, Tulio Gagliardo Varas (Piyano) sahneye çıkacak.
19 Şubat Perşembe günü Aşkın Ensemble konseri gerçekleşecek.
21 Şubat Cumartesi tarihinde şef Erdem Karakaş ve piyanoda Naile Ilgaz’dan oluşan Nazım Hikmet Akademi Korosu, müzikseverlerle buluşacak.
23 Şubat Pazartesi “String İnspirations Quintet” konseriyle kemanda Serkan Gürkan, Kiril Maximov ve Roland Herret, viyolonselde Konstantin Zelenin, kontrobasta Marius Bernhard Gussmann sahne alacak.
24 Şubat Salı günü Ceren Baran ve Cem Önertürk “Piazzola –Latin Gecesi” ile İzmirli sanatseverlerin karşısına çıkacak.
25 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek Borusan Quartet Konseri’nde Esen Kıvrak (1. Keman), Olgu Kızılay (2. Keman), Efdal Altun (Viyola) ve Çağ Erçağ (Viyolonsel) sahne alacak.

Şubat ayının kapanış konserini ise 26 Şubat Perşembe günü Can Çakmur, piyano resitali ile verecek.
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirilecek Borusan Quartet Konseri dışındaki diğer konserler Küçük Salon’da olacak ve saat 20.00’da başlayacak.
Konserlerin biletleri www.aassm.org.tr ile www.izmir.bel.tr/Kultursanat adreslerinden ya da AASSM, İzmir Sanat ve İsmet İnönü Sanat Merkezleri’nden temin edilebilecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yaşar Kemal’in bin bir çiçekli bahçesi kapılarını açtı

Sanat Engel Tanımadı

Kırılgan Gerçeklik açıldı

Şehir Tiyatroları Buluşması 11 Aralık