ABD’de Spaceport America Cup 2024'e katılacak

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Ege Aerospace Takımı, Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen Spaceport America Cup 2024'e davet edildi.

  • 0
  • 270
ABD’de Spaceport America Cup 2024'e katılacak
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Ege Aerospace Takımı, Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen Spaceport America Cup 2024'e davet edildi. Dünyanın en büyük roketçilik yarışması olan Spaceport America Cup, 17-22 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kansan, Roketsan, Aselsan, TEI gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının sponsorluğunda çalışmalarını sürdüren Ege Aerospace Takımı yarışmaya 7 kişilik ekiple katılacak.

Ege Aerospace Takımını makamında ağırlayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, tebrik ederek başarılar diledi. Rektör Prof. Dr. Budak, “Tam akredite, öğrenci odaklı, araştırma üniversitemizin öğrencileri artık ülkemiz sınırlarının ötesinde düzenlenen önemli organizasyonlardan davet alıyorlar. Hazırladıkları yenilikçi projelerle hem üniversitemiz markasına hem de kendi kariyer hedeflerine yönelik çalışmalar yürütüyorlar. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden gençlerimizi bu vesile ile bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Ege Aerospace Takımı Kaptanı Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Enes Bitigen, “Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde faaliyet sürdüren bir takımız. Ege Aerospace Takımı olarak ABD'de düzenlenecek dünyanın en büyük roketçilik yarışması olan Spaceport America Cup 2024'e davet edildik. 17-22 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya 7 kişilik bir ekiple katılım sağlayacağız. Kansan, Roketsan, Aselsan ve TEI gibi ülkemizin önde gelen şirketlerinin sponsorluğunda ilerlemekteyiz. Milli teknoloji projesi kapsamında 3 yıl önce başladığımız serüvenimize ulusal yarışmalarda gerçekleştirdiğimiz başarıları uluslararası bir arenada da başarı elde ederek taçlandırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin ve üniversitemizin uzay çalışmalarına katkıda bulunmak ve nitelikli mühendisler yetiştirmek amacıyla çıktığımız bu yolda durmaksızın çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin yeni yüzyılında hedeflerini gerçekleştirecek mühendis adayları olarak kendimizi en nitelikli alanlarda yer alarak geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Takım Kaptanlığını Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Enes Bitigen’in yürüttüğü Ege Aerospace Takımında; Aviyonik Lideri olarak Muhammed Kamil Saygılı, Mekanik Lideri olarak Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans öğrencisi Mehmet Akdemir görev alırken, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ata Kerem Manyaslı, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Anıl Can, Elektronik Haberleşme Bölümü öğrencisi Furkan Bozkurt ise ekip üyesi olarak görev yapıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6 projenin 4’üne desteklek

9 ülkeden 164 öğrenci

Deniz balığı ile kültür balığı arasında önemli bir fark yok

Türkiye’de ilk 5’te…

Yılın En İyi Genç Bilim İnsanı

Üniversiteli sayısı 207 bini geçti