Agora’da Puccini Aryaları

37. Uluslararası İzmir Festivali, 24 Haziran 2024 Pazartesi günü 21.00’de İzmir Tarihi Agora’da yapılacak “Ölümünün 100.Yılında Puccini’yi Anarken” konseriyle devam ediyor.

  • 0
  • 424
Agora’da Puccini Aryaları
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Eczacıbaşı Topluluğu’nun ana sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, İzmir Goethe Enstitüsü, Institut français Türkiye- İzmir, İzmir İtalya Konsolosluğu, Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği 37. Uluslararası İzmir Festivali, 24 Haziran 2024 Pazartesi günü 21.00’de İzmir Tarihi Agora’da yapılacak “Ölümünün 100.Yılında Puccini’yi Anarken” konseriyle devam ediyor.

İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile gerçekleştirilecek konserde İtalyan Operasının yükselen yıldızları soprano Gesua Gallifoco ve tenor Giuseppe Infantino, Alessandro Zilioli’nin piyanosu eşliğinde, La Boheme, Madam Butterfly, Altın Batı gibi operalarından seçilen aryalar seslendirecek.

Opera literatürüne ölümsüz eserler kazandıran Puccini, son eseri Trandot Operasını henüz tamamlamadan 29 Kasım 1924’de Brüksel’de vefat eder. Franco Alfano son iki sahneyi yazar ancak opera tarihinin bu çok sevilen eseri yıllar içinde hep farklı finallerle sahnelenir. 37. Uluslararası İzmir Festivali ve İzmir İtalya Konsolosluğu, tüm dünyada olduğu gibi ölümünün yüzüncü yılında Puccini’yi bu konserle anacak.
Konserin biletleri Biletix’den ve AASSM Ana gişeden alınabilir.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sahne Tozu Sırası Büyüklerde

Ulusal ve uluslararası önemli eserlere ev sahipliği yapıyor

Ürkmez Kültür ve Sanat Festivali başladı

Tarihi Agorada genç tınılar

Yüzün Yüzleri 2, Konak Metro'da

Çeşme Kalesi klasik gitarın duayeni Marcın Dylla’yı ağırladı