AGROEXPO kapılarını 18. kez açıyor

1 Şubat Çarşamba günü kapılarını açacak Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük uluslararası tarım ve hayvancılık fuarından biri olan AGROEXPO bu yıl 70’ yakın ülkeden 450’ye yakın katılımcıyı ağırlayacak.

  • 0
  • 4.287
AGROEXPO kapılarını 18. kez açıyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

1-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Orion Fuarcılık tarafından düzenlenecek AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, tarım ve hayvancılık sektörünün dünyada en çok ilgi çeken organizasyonları arasında yer alıyor.

18. kez düzenlenecek olan AGROEXPO, 337 bin m2’lik Fuar İzmir’de, 110 bin m2’lik sergi alanı üzerine kurulacak. 1 Şubat günü saat 11.00’de açılışı yapılacak olan fuara Uganda Tarım Bakan Yardımcısı ve Ekvator Ginesi Tarım Bakanı ve bir çok yabancı ülke temsilcisi katılım sağlayacak.

ÜLKE KATILIMI REKOR SEVİYEDE
70’e yakın ülkeden firmaların yer alacağı AGROEXPO’da bu yıl katılım rekor seviyeleri gördü. 1000’in üzerinde markanın katılım sağlayacağı fuarda dünya tarım sektörünün geldiği son nokta, teknolojik gelişmeler ve en modern tarım makinaları yüz binlerce ziyaretçi ile paylaşılacak.

38 ÜLKEDEN ALIM HEYETİ
Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu ve Amerika kıtalarından fuara katılım sağlayacak alım heyetleri ile yerli katılımcı firmalar arasında düzenlenecek ikili görüşmelerde 2 milyar doların üzerinde bir iş hacmi gerçekleşmesi bekleniyor.

TARIM VE HAYVANCILIĞA DAİR HER ŞEY
Beş gün sürecek fuarda ; Tohum, gübre, sulama, zirai ilaçlar, bilişim, fide, fidan, sera teknolojileri, tarım makinaları, traktör, hayvancılık, yem sektörü, kanatlı sektörü, arıcılık gibi birçok ürün grubundan en yeni ürünler görücüye çıkarken, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek olan binlerce alıcı ile Türkiye tarımının ithalat ve ihracatına önemli bir katkı sağlanacak.

KANATLI SEKTÖRÜNE ÖZEL HOL
AGROEXPO her dönem olduğu gibi yine yenilikleri sektörün tüm paydaşlarına taşıma misyonu ile 2023 yılında kanatlı sektörü için özel bir hol ayırarak sektörü ön plana çıkaran ilk fuar olacak.
Kanatlı sektörüne özel olarak ayrılacak olan ‘D Holü’, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirirken, kanatlı sektörü ile ilgilenen yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelecek.

KEYİFLİ VE BİLGİLENDİRİCİ AKTİVİTELER
Türkiye’nin tüm bölgelerinden çiftçilerin, yurt dışı ve yurt içi profesyonellerin ve sektörün temsilcilerinin yer alacağı fuarda kurulan etkinlik alanında fuar süresince bir birinden renkli yarışmalar ve şovlar ziyaretçilerle buluşacak. B Fuaye alanına kurulacak seminer alanında düzenlenecek seminer programları ile 5 gün boyunca konusunda uzman isimler ziyaretçilerle önemli bilgiler paylaşacak. D Holü’nde kurulacak Kanatlı Sektörü Seminer Alanı’nda ise kanatlı sektörünün geldiği son nokta ve yenilikler, sektör temsilcileri tarafından ziyaretçilerle paylaşılacak.

AGROEXPO’YU ZİYARET ETMEK ÜCRETSİZ
Ziyaretçiler 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacak olan fuara sıra beklemeden www.agroexpo.com.tr adresi üzerinden ücretsiz olarak alacakları online bilet ile katılım sağlayabilecekler.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı