Akademik başarıda Türkiye 11’incisi, Ege Bölgesi ve İzmir’de birinci!

  • 0
  • 889
Yazı Boyutu:

İzmir Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 2010 yılı istatistik sıralamasında, öğretim üyesi başına düşen yayın oranı ile 131 üniversite arasında 11’inci, Ege Bölgesi’nde birinci oldu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2010 Yılı Yayın İstatistikleri, İzmir Üniversitesi’nin akademik başarıda yükselen grafiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 2009 yılındaki öğretim üyesi başına düşen uluslararası indeksli dergilerdeki yayın oranı 0.58 olan İzmir Üniversitesi, 2010 yılında bu oranı 1.55’e yükseltti. Türkiye’de bulunan 131 üniversite arasında 11’inci olan İzmir Üniversitesi, Ege Bölgesi ve İzmir’de de akademisyenlerinin indeksli dergilerdeki yayın oranı ile birinciliğe yerleşti.

Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri olmasına rağmen 4’üncü yılında Tıp Fakültesi’ni hayata geçiren, her geçen yıl daha fazla üniversite adayı tarafından tercih edilen İzmir Üniversitesi, akademik başarılarına da yenilerini ekliyor. TÜBİTAK’tan aldığı proje desteklerinin yanı sıra akademisyenlerinin uluslararası çalışmalarının da her geçen yıl arttığı İzmir Üniversitesi’nin başarısı, istatistiklerde de kendini gösteriyor. Üniversite adayları için çekim merkezi haline gelmenin, seçkin akademisyen kadrosunu daha iyi isimlerle desteklemek için itici güç olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, “Öğrencilerimize iyi bir eğitim vermek, onları gelecekte hayatlarını sürdürmelerine destek olacak mesleklerinden yetkin hale getirmenin yanı sıra, bir üniversite olarak topluma hizmet etmemizin en geçerli yolu bilim üretmektir. Bu anlamda da akademisyenlerimizin başarıları ile övünüyoruz. Bu yıl olduğu gibi akademisyen kadromuz her yıl birbirinden seçkin isimler ile genişleyecek” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv