AKUT İzmir minik öğrencilerle el ele

  • 0
  • 861
Yazı Boyutu:

Arama Kurtarma Derneği(AKUT) İzmir, ekipleri deprem bilincinin her zaman ve her yaşta canlı tutulması için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler Karşıyaka Türk Birliği ve Karabağlar İlk Kurşun İlköğretim Okullarında miniklerle buluşarak deprem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattılar.

Deprem bilinçlendirme seminerleri kapsamında okul okul gezen Akut Gönüllüleri, minik öğrencileri deprem öncesi ve deprem sonrası hakkında bilgilendirdi. Karşıyaka Türk Birliği ve Karabağlar İlk Kurşun İlköğretim Okullarında 2. ve 3. Sınıflardan oluşan toplam 500 öğrenciye eğitim veren Akut Gönüllüleri, deprem anındaki yanlışlıklara değinerek öğrencilerin bilgilerini tazeledi.

İzmir AKUT ekibi eğitmeni İrfan Yıldız, “Gönüllü olarak yaptığımız bu seminerler sayesinde öğrencilerimiz yanlış bildiklerini düzeltmektedir. Amacımız minik öğrencilerin sadece kendileri açısından değil, ailelerine de bu bilinci kazandırmaktır” dedi.

“HEPİMİZ GÖNÜLLÜYÜZ”
Tek amaçlarının insanları deprem konusunda eğitmek olduğunu dile getiren Yıldız, “Hepimizin bir işi ve bir uğraş alanlarını var. Onlardan arta kalan zamanlardan tamamen gönüllülük esasıyla eğitim seminerlerini sürdürüyoruz. Bu yönde gelen bütün çağrılara olumlu cevaplar vererek seminerleri sürdürüyoruz” diye konuştu.  İZMİR(Ege Ajans/Ali Bayat- Ayşenur Kalaycı)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv