ALİAĞA 2. BRİÇ TURNUVASI SONA ERDİ

  • 0
  • 546
ALİAĞA 2. BRİÇ TURNUVASI SONA ERDİ
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Aliağa Briç Spor Kulübü tarafından düzenlenen Kırmızı Master Point ödüllü Aliağa 2. Briç turnuvası sona erdi. Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinden briç tutkunlarının katılımıyla, Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvada 124 sporcu yer aldı.
Aliağa Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı turnuva; iki seans halinde ve açık ikili sistemi ile Türkiye Briç Federasyonu nezaretinde yapıldı.31 masada 64 çiftin mücadele ettiği turnuvada oyuncular kıyasıya mücadele etti.
Zekanın ve stratejinin yarıştığı turnuvanın sonucunda, senyörlerde; Osman Derman Abalı, Ömer Börühan, bayanlarda; Füsun Yiğit, Şenol Topala, karışıkta; Recep Köken, Olcay Kafesçioğlu, genel klasmanda ise Muhitti Doğan ve Oğuz Mengüç birinciliği elde etti.
Turnuvada dereceye girenler ödüllerini; Aliağa Belediyesi Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürü Burak Akçaoğlu ile Aliağa Briç Spor Kulübü Başkanı Şeref Dinçel’in elinden aldı.

Briç turnuvasına beklenenden daha fazla bir katılım olduğunu ve bu turnuvayı önümüzdeki yıl da yapmak istediklerini ifade eden Aliağa Briç Spor Kulübü Başkanı Şeref Dinçel, “Aliağa 2. Briç Turnuvamızı çok iyi bir katılımla tamamladık. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 124 briç sever turnuvamıza katıldı. Bizim için önemli olan buraya gelen briç severleri iyi bir şekilde ağırlamak, Aliağa’nın ev sahipliğini göstermekti. Turnuvanın yapıldığı tesisin imkânları çok iyiydi. Turnuva çok güzel bir ortamda gerçekleşti. Bunun yanı sıra çok centilmence bir turnuva oldu. Türkiye’den birçok briç sporcusunu Aliağa’da misafir etmemiz noktasında bize destek veren Aliağa Belediyesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu

Sporun ve sanatın her zaman destekçisi olacağız