Alican, yuvaya döndü

  • 0
  • 2.948
Yazı Boyutu:

Alican Restoran, sektörde 25 yıla yakın süredir var olan  ve İzmirli lezzet tutkunlarının yakından tanıdığı bir Marka. Uzun yıllar Kıbrıs Şehitleri’nde hizmet verdiği binanın yıkılmasıyla bir süre 1’nci Kordon’a taşınan Alican Restoran, yuvaya geri döndü ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki Kipa Ekspres karşısında 171 No’da hizmet vermeye başladı.

Birbirinden özel soğuk mezeleri bulunan Alican’da her zamanki kalitesiyle yine yaprak ciğer ilgi ve beğeniyle tüketiliyor. Girit mutfağı konusunda da oldukça başarılı olan Alican Restoran’da Girit kabağı başta çeşitli ürünleri, tutkunlarına sunuyor. İsteklere karşılık verme adına Köfte, pirzola ile tavuk’ta bulundurulan Alican’ın vazgeçilmezi deniz mahsülleri. Balık, midye, karides, kalamar yine mevsimine ve ürününe göre ızgara veya tavada da pişirilerek  servis ediliyor. 
 Askerden dönmesini beklediği oğlunun adını verdiği mekanında Alican dostlarını ağırlamaktan büyük keyif aldığını anlatan firma sahibi Abdullah Ertemçöz, Alican'ın bir tutku olduğunu ve birbirinden özel ürünlerindeki lezzeti tadanın bir daha kopamadığını söyledi. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Izmir’de Antakya esintisi

Ramazan sofralarının güzeli Swissôtel Büyük Efes’te...

Hatay lezzetleri Swiss'de

Denizkent Kafe’de glutensiz menü

Urla Mantısı (Kulaklı Mantı)

Fuarın da En Gözde’si

Arşiv