YUKARI

Anadili İngilizce olan öğrencileri geçtiler

Uluslararası çift diploma sağlayan AP Programında Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencileri dünya çapında derece kazandı.
Anadili İngilizce olan öğrencileri geçtiler
30 Ağustos 2020 0 yorum 2075

Uluslararası çift diploma sağlayan AP Programında Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencileri dünya çapında derece kazandı. 
 
Türkçe karşılığı “İleri Düzey Yerleştirme” olan Advanced Placement olan programının başarıyla uygulandığı merkezi İzmir’de bulunan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencisi olan  Özkaya Hasan Yalçın Arıkanoğlu, Firuze Kökten, H. Yağız Kamacı, Yusuf Emre Öz, Kayla Kemertaş,  Ozan Güzelırmak ve Selin Kayalı adlı öğrenciler büyük bir başarıya imza attılar. Oğuzhan Özkaya’nın başarılı öğrencileri sınavdan beş tam puan alarak anadili İngilizce olan ülkelerin öğrencilerini geride bıraktılar.  
 
'44 ULUSLARARASI BAŞARI '  
Fark yaratan bir eğitim anlayışı ile ilerlediklerini söyleyen Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı OğuzhanÖzkaya, "Akademik eğitimle birlikte öğrencilerimiz tarım ve hayvancılık dersleri alıyor. Bir buzağının  bile nasıl doğum yaptığını görüyor. Mezun olduktan sonra kendi başlarına hayatta kalabilecek her şeyi burada öğreniyorlar"dedi. 
 
Havacılık ve aynı zamanda mutfak dersleri verdiklerine ve  bunun önemini vurgulayan  Özkaya, "Okulumuzda helikopterimiz ve uçuş derslerimiz bile var. Marangoz atölyesi dahi var ki eğitim süreci tam anlamıyla gerçekleşsin. Seramikten, arıcılığa her alanda ders içeriğimiz oluşturduk" şeklinde konuştu.  
 
YURTDIŞINDAN BÜYÜK TALEP VAR   
44 defa uluslararası arenada dünya derecesi yaptıklarını söyleyen Özkaya, "Çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. İmkansız diye bir şey yok.  Yaz okullarımız büyük ilgi görüyor. Yazın eğitime ara vermiyoruz. Yaz okulumuz için İngiltere başta olmak üzere Almanya, Belçika, Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımızdan büyük ilgi görüyoruz. Amacımız dünya çapında sağladığımız bu iletişim ve başarıyı artırarak sürdürmek " dedi. 
 
Pamdemi nedeniyle oluşturulan online eğitim ile son 6 yılın kayıt rekorunu yaşadıklarını ifade eden Özkaya,  80 öğretmenimizin evinde tahta takılı şuanda. Güçlü bir online eğitime geçtikten sonra asla ara vermedik. Yurtdışından gelen talepleri bile karşılayabilecek sistem oluştırduk. Dünyanın her yerine sağlıklı bir şekilde İngilizce dilinde eğitim verebiliyoruz " diye konuştu. 

 
"OKULDA DOĞAL YAŞAMI ÖĞRENİYORLAR"  
Başarıların sırrının üretim ve yeniliğe açık olmalarına dayandığını söyleyen Özkaya, "Okulda 32 koyun ve 450 tavuğumuz var. Köy ortamında ki gezen tavuklarımız var. Çocukların gelişiminde en güçlü ortamlardan biri pazar ortamı. Çocuklar ürettiklerini pazarda satıyorlar. Karakılçık buğdayı unu bile üretiyoruz. Çocuklarımızla biz her yerdeyiz. Havacılık, binicilik ve arıcılık dahi yapıyoruz." diye konuştu. 
 
AP PROGRAMI NEDİR?  
Temel hedefi lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde ders almasına olanak sağlamak olan  AP programında öğrenciler, üniversite kampüsüne adım atmadan ders kredisi alma imkanı sahip olabiliyor. Öğrenciler dönem içerisinde aldıkları AP derslerinden Mayıs ayında sınava girerek 5 üzerinden 3 ve üzeri puan aldıkları takdirde başarılı sayılıyorlar. 
 
Geçer not aldıkları her ders için sertifika almaya hak kazanan öğrenciler üniversitede bu derslerden muaf oluyorlar.  4 farklı alandan sertifika almayı başaran öğrenciler ise  uluslararası AP diploması almaya hak kazanıyor. Öğrenciler aldıkları bu diploma ile binlerce üniversiteye sınavsız geçiş imkanı elde ediyor. 
 
Öğrenciye hem akademik hem de sosyolojik anlamda üst düzey kazanımlar sunan Advanced Placement programı, Amerika’da College Board tarafından yürütülüyor. College Board, Amerika’da üniversite giriş sınavı olan SAT sınavlarını da hazırlıyor. Uygulanan AP Programı ile öğrenciler Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları olarak yılda 6 kere SAT sınavlarına da katılıyor. 
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Eğitim 0 yorum

Çıraklara Sağlık Seti…

29 Ekim 2020 254

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) organizasyonu altında, Mesleki Eğitim Merkezi’ne (MEM) kaydı bulunan çırak öğrencilere hijyen kitleri dağıtıldı. Hijyen [...]

Eğitim 0 yorum

Genel Cerrahi asistanlarına robotik cerrahi eğitimi

29 Ekim 2020 399

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Genel Cerrahi Anabilim Dalında görevli uzmanlık öğrencilerine yönelik, aynı anabilim dalı öğretim üyesi [...]

Eğitim 0 yorum

Cumhuriyet coşkusu denizlere taştı

29 Ekim 2020 413

Cumhuriyetimizin 97. yılı her yıl olduğu gibi İzmir Özel Türk Koleji’nin tüm sınıf seviyelerinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Pandemi önlemleri kapsamında [...]

Eğitim 0 yorum

Rekortmen Özel Sporcu Egeli Oldu

27 Ekim 2020 660

İZMİR(Ege Ajans)-  Özel sporcu İrem Öztekin, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı özel yetenek sınavlarını başarı [...]

Eğitim 0 yorum

Çocuklar için ilk Dijital Kütüphane Kuşadası’nda

26 Ekim 2020 970

Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip dijital ve materyal çocuk kütüphanesi olan ve pandemi sürecine denk gelmesi nedeniyle Muzaffer İzgü Parkı ile birlikte [...]

Eğitim 0 yorum

Eğitim, medeniyetlerin ilerlemesinin anahtarıdır

25 Ekim 2020 957

İZMİR(Ege Ajans)-  Ege Üniversitesi “2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi Hazırlık Toplantısı”nın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603924835536-bizim-izmir-ekim_baski_page_01.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Görmek Ya Da Görmemek...

65 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Seksilik, Zekada Gizli

7 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Toksinler Ve Su

190 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihin İçinde Bir İlçe:kula

2 yazı

4

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925348518-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925307960-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg