Anadolu bitkilerini koruyan kısa film yarışması

Merkezi İzmir Torbalı’da bulunan İva Natura & Laber Kimya Organik Kozmetik, sanayileşme, şehirleşme, kuraklık, aşırı otlatma, turizm, yurtdışına ihraç ve yurtiçinde bilinçsizce toplanmaları nedeniyle nesilleri tükenme noktasına gelen Anadolu bitkilerini para ödüllü kısa film yarışmalarıyla korumaya çalışıyor.

  • 0
  • 189
Anadolu bitkilerini koruyan kısa film yarışması
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Merkezi İzmir Torbalı’da bulunan İva Natura & Laber Kimya Organik Kozmetik, sanayileşme, şehirleşme, kuraklık, aşırı otlatma, turizm, yurtdışına ihraç ve yurtiçinde bilinçsizce toplanmaları nedeniyle nesilleri tükenme noktasına gelen Anadolu bitkilerini para ödüllü kısa film yarışmalarıyla korumaya çalışıyor. Anadolu bitkilerinin sağlık ve güzelliğe katkılarının konu edildiği, Türkiye gerelinde bu yıl 4’ncüsü yapılacak Iva Natura Kısa Film Yarışması’nda birinci 50 bin, ikinci 30 bin, ücüncü 20 bin lira ödül alacak. Galası istanbul’da yapılacak olan yarışmanın son başvurusu bir ekimde son buluyor.

Basın toplantısında konuşan İva Natura Organik Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kahrıman, “Gezegenimiz korumasız aşırı insan faaliyetleri nedeniyle dünyada büyük bir iklim krizi yaşanıyor. Bitki türleri, yaban hayatı, sulak alanlar bir bir yok oluyor. Herkesin bir şeyler yapması lazım. Biz de sektörümüzün en kıymetli varlığı bitkileri korumak için Türkiye genelinde yarışmayla hem korumaya çalışıyoruz, hem de insan yaşamı için ilaç, gıdanın yanı sıra kozmetik sanayimizi de güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Kısa film yarışmasıyla ilgili info@ivanaturakozmetikfilm.com bilgi alınabilir” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Miniklerle fidan dikti

Genç çiftçilere desteğini sürdürüyor

Kenti dinamikleri ile birlikte planlayacağız

Creil heyeti Kuşadası'na hayran kaldı

Gençlerin performanslarıyla kutlanacak

Ne Yediğimizi Biliyoruz

Arşiv