Antika ve 2.El Pazarı için ön kayıtlar başladı

Buca Belediyesi, Betontaş Kapalı Pazaryeri’nde hayata geçirilecek olan Antika ve 2.El Pazarı için başvuruları toplamaya başladı.

  • 0
  • 169
Antika ve 2.El Pazarı için ön kayıtlar başladı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Buca Belediyesi , aksesuarlardan plaklara, kültür sanat ürünlerinden baskılı yayınlara kadar pek çok antika ürünün sergileneceği Antika ve 2.El Pazarı ile Bucalıları zaman yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor. Belediye, Evka 1’de bulunan Betontaş Pazaryeri’nde açılacak olan Antika Pazarı için başvuruları almaya başladı.

Buca Belediyesi’nin bu çalışmasıyla, kullanılmış fakat iyi muhafaza edilmiş ürünler tekrar kullanılarak yeniden değer kazandırılacak. Pazara gelen ziyaretçiler, zaman içinde unutulmaya yüz tutmuş, dönemlerine ait izler taşıyan, toplumun ortak hafızasında yer tutan birçok ürünü bir arada görme şansı yakalayacaklar. Öte yandan pazarda el işi dantel, boncuk ve benzeri ürünlerin satılacağı tezgahlar da bulunacak.

Yapılan açıklamada, pazarda satış yapacakların kayıt altına alınacağı bu nedenle Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurarak ön kayıt yapılması gerektiği bildirildi. Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler ise 0 232 439 10 10 (Dahili 1277) numaralı telefon hattından bilgi alabilecekler.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

1 yılda 6,6 milyon TL’lik temiz enerji

10 yılda hizmeti önceledik

Hizmet etmekten gurur duyduk

Çamlık Parkı çocuklarla buluştu

Yaşar Kemal’i sonsuza kadar yaşatacağız

Ardıçlı Parkı yeni yüzüyle hizmette

Arşiv