Ateş’ten 3 altın, 3 gümüş...

Ankara’da düzenlenen TYF 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk‘ü Anma Günü, Uluslararası Masterlar Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda Bostanlısporlu Servet Ateş rüzgarı esti.

  • 0
  • 750
Ateş’ten 3 altın, 3 gümüş...
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Bostanlıspor’un veteren yüzücüsü Servet Ateş katıldığı 6 yarışın üçünü birinci, üçünü de ikinci sırada tamamladı.

Ankara Eryaman TOHM Yüzme Havuzu’nda yapılan ve bir sporcunun en fazla 6 yarışa katılabileceği TYF 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk‘ü Anma Günü, Uluslararası Masterlar Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda Bostanlıspor lisansıyla mücadele eden Servet Ateş, 65-69 yaş grubunda adeta kulvarın yıldızı oldu.

Ateş, 100 metre kurbağalama, 50 metre sırtüstü, 200 metre serbest stil yarışlarında tüm rakiplerini geçerek birinci oldu. 50 metre kurbağalama, 200 metre kurbağalama ve 100 metre sırtüstü yarışlarında da ikinci olarak kürsüdeki yerini aldı.

Altı yarışta da başarılı olarak 6 madalya kazanan Servet Ateş’i kutlayan Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, “Servet Ateş’teki azmi, hırs ve çalışma disiplini gençlere örnek olmalı. Sporcumuzu yürekten kutluyoruz. Bu yıl katıldığı açık deniz ve havuz yarışlarının tamamında madalya alarak hem bizi mutlu etti, hem de çalışmalarının emeğini aldı. Kulübümüzün gurur kaynağı ve gençlerimizin örnek alacağı bir sporcumuz” dedi.

Erboy, veteranları da yüzme ve diğer branşlarda spor yapmaya, yarışmaya katılmak için Bostanlıspor’a davet etti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Altınordu-TSYD Turnuvası şenlik gibi geçti

Final ve ödül töreni heyecanı

Arşiv