Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege) tarafından temsil edilen “Avrupa İşletmeler Ağı” projesi kapsamında, Denizli’de “Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü” organize edildi.

  • 0
  • 309
Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege) tarafından temsil edilen “Avrupa İşletmeler Ağı” projesi kapsamında, Denizli’de “Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü” organize edildi. Denizli Ticaret Odasının (DTO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında katılımcılara döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılmasına yönelik fırsatlara dair önemli bilgiler, alanında uzman kişiler tarafından sunuldu. Etkinlikte, EBİLTEM-TTO Proje Koordinatörü Anıl Şensöz de bir sunum gerçekleştirerek iyi uygulama örnekleri ile finansman imkânlarını katılımcılara aktardı.

Etkinlik kapsamında döngüsel ekonomi kavramı ve döngüsel iş modelleri, ayrıntıları ile ele alındı. Avrupa İşletmeler Ağı ve EBIC-Ege ile Avrupa İşletmeler Ağı Atölyesi’nin tanıtımı yapıldı. EBİLTEM-TTO Proje Koordinatörü Anıl Şensöz, Ticaret Odası bünyesinde bulunan firmalara uluslararasılaşma fırsatları hakkında bilgilendirme sunumu yaparken İzmir KOSGEB İl Müdürü Levent Arslan ise KOBİ’lerin yeşil dönüşümüne odaklanarak yaptığı, “Döngüsel Ekonomi” konulu sunum ile firmaların sürdürülebilirlik konusundaki farkındalıklarını artırdı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan da yaptığı konuşmada organizasyonun gerçekleşmesinde emek sarf eden kurum ve katılımcılara teşekkür etti.

Bilgi gününün verimli geçtiğini dile getiren EÜ EBİLTEM TTO Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Sıdıka Ekren, "Düzenlenen bilgi günün yanı sıra, EBIC-EGE proje partneleri ile konsorsiyum toplantısı gerçekleştirdik. EBİLTEM, KOSGEB İzmir İl Müdürlüğü, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) katılımları ile yeni dönem Avrupa İşletmeler Ağı çağrısı üzerine planlamaları yaptık” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deniz balığı ile kültür balığı arasında önemli bir fark yok

Türkiye’de ilk 5’te…

Yılın En İyi Genç Bilim İnsanı

Üniversiteli sayısı 207 bini geçti

“İzmirborçağı” literatüre kazandırıldı

PERGEL ile geleceğe hazırlar