Avrupalı Büyükşehir, çeyrek final peşinde

  • 0
  • 1.540
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 12-13 Mart tarihlerinde Sicilya’da yapılacak Euroleague 2 Grup Eleme maçlarında İtalyan, İsrailli, Fransız ve İsviçreli rakipleri önünde çeyrek final vizesi arayacak.
Tekerlekli sandalye basketbolunda ülkemizin gurur kaynağı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Euroleague 2’de oynanacak grup eleme maçları için Sicilya’ya gitti. 12-13 Mart tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarında Porto Torres (İtalya), Beit Halochem Tel Aviv (İsrail), Capsaaa (Fransa) ve Les Aigles de Meyrin (İsviçre) ile aynı grupta yer alan Büyükşehir Belediyesi, birbirinden güçlü rakipleri arasından çeyrek final vizesi arayacak.

Grupta ilk üç sırayı alan takımlar elemeleri geçerek çeyrek finale yükselecek. Antrenör Harman Yazıcıoğlu, İzmir’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirterek “Gücümüzü sonuna kadar zorlayıp, çeyrek final biletini almak istiyoruz. Rakiplerimiz, özellikle Porto Torres, Avrupa’nın en güçlü ekiplerinden biri. Ama ben de oyuncularıma güveniyorum” dedi.

İki günde dört maç
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumartesi günü saat 09.00’da Capsaaa, 13.30’da Les Aigles de Meyrin, Pazar 09.00’da Beit Halocheem Tel Aviv, 13.30’da ise Porto Torres ile karşılaşacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Gençler sporda harikalar yaratıyor

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Arşiv