Badem'den gençlere öğütler

  • 0
  • 1.245
Yazı Boyutu:

Türk basketbolun duayen isimlerinden, gazeteci-yazar İsmet Badem, gençlere basketlobu anlattı. Agora Leo Kulübü’nün davetlisi olarak geldiği İzmir’de gençlerle  “Spor ve Basketbol Sevgisi” üzerine söyleşi yapan İsmet Badem büyük ilgi gördü.
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binasının Bordo Salonu'nda düzenlenen ve gazeteci-spor adamı Avni Erboy tarafından yönetilen panele, Karşıyaka Yıldız takımı oyuncularıyla Leo, liones ve konuklar katıldı.
        
Gençlerin büyük ilgi gösterdiği İsmet Badem, basketbolun yanı sıra genel kültür ve kitap okumanın yararları konusunda gençlere öğütler verirken, anılarıyla da sporun ve okul sevgisini anlattı.
2 saat süren panelde, İsmet Badem'in hayatın bölümler anlatan Avni Erboy, “İsmet Badem 65 yaşında. Ama motosikletine atladığında, İstanbul’dan Antalya’ya, Bodrum’dan Çanakkale’ye durmaksızın gidiyor. 23 yaşındaki delikanlılara taş çıkartıyor. Bu enerjisini spora borçlu. Alkol, sigara kullanmıyor. Kötü alışkanlıklardan uzak duruyor. Gençlerin yapması gereken de, kötü alışkanlıklaran uzak durmak” dedi.
Panel sonunda Agora Leo Kulüp Başkanı Murat Dülgerkaraoğlanoğlu, Badem ve Erboy’a günün anısına birer plaket verdi. Badem, konuklara şiir kitabını imzalayarak hediye etti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu