YUKARI

Basın Evi, Ekipman Desteği ve Medya Köprüleri

Özgür İGC Grubu 12 Nisan’da açıkladığı 26 proje arasında yer alan AB olanaklarından faydalanma programını açıkladı. Özgür İGC Grubu adına Mustafa Yılmaz’ın açıkladığı proje kapsamanda, “Türkiye’nin diğer illerinde AB fonlarıyla uygulanan ve gazetecileri modern imkanlarla buluşturan Basın Evi Destek Aracı (BEDA), ekipman desteği ve Medya Köprüleri gibi olanaklardan faydalanmayı hedefliyoruz” ifadeleri dikkat çekti.
Basın Evi, Ekipman Desteği ve Medya Köprüleri
27 Mayıs 2021 0 yorum 607

Özgür İGC Grubu 12 Nisan’da açıkladığı 26 proje arasında yer alan AB olanaklarından faydalanma programını açıkladı. Özgür İGC Grubu adına Mustafa Yılmaz’ın açıkladığı proje kapsamanda, “Türkiye’nin diğer illerinde AB fonlarıyla uygulanan ve gazetecileri modern imkanlarla buluşturan Basın Evi Destek Aracı (BEDA), ekipman desteği ve Medya Köprüleri gibi olanaklardan faydalanmayı hedefliyoruz” ifadeleri dikkat çekti. 
 
Özgür İGC Grubu’nun açıklaması şöyle:  
AB OLANAKLARINDAN “BASIN EVİ”, “EKİPMAN DESTEĞİ” VE “MEDYA KÖPRÜLERİ” GİBİ ULUSLARARASI ÖLÇEKTE PROJELERLE FAYDALANMAK İZMİRLİ GAZETECİLERİN DE HAKKI!                 
AB fonlarından sadece telifli haber ve kurslar gibi sınırlı imkanlarla faydalandığımız dönemi geride bırakmaya kararlıyız.   
Türkiye’nin diğer illerinde AB fonlarıyla uygulanan ve gazetecileri modern imkanlarla buluşturan Basın Evi Destek Aracı (BEDA), Ekipman Desteği ve Medya Köprüleri gibi olanaklardan faydalanmayı hedefliyoruz.  
 
 AB FONLARIYLA BASIN EVİ OLANAĞI  
AB finansmanı ve Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle Ankara’da konferans salonu, stüdyo, toplantı odası, dizüstü bilgisayar, bilişim-görsel ya da işitsel teknik uzman desteğinin verildiği bir Basın Evi meslektaşların kullanımına açıldı.  Batman’da, Gaziantep’te, Kayseri’de, Siirt’te ve Mardin’de yerel gazeteci cemiyetleri için yine aynı fonlarla 5 yeni Basın Evi hizmete girdi.  
 
Ayrıca Türkiye’nin farklı noktalarında medya alanında faaliyet gösteren 7 sivil toplum örgütünün idari ve kira gideri de uluslararası fonlarla karşılandı.  
 
Türkiye’nin tüm bölgelerinde gazeteciler AB fonlarıyla modern çalışma imkanlarına kavuşurken İzmir’deki meslektaşlarımız için iki dönem görev yapan mevcut yönetimin 6 yılda bir basın merkezi dahi kurmamış olması kabul edilemez.  
 
İzmirli gazetecileri yabancı meslektaşlarıyla buluşturacağız, deneyimimizi uluslararası boyuta taşıyacağız 
 
ÖzgürİGC Grubu olarak İzmirli meslektaşlarımızı uluslararası arenada deneyime, bilgiye, beceriye kavuşturacak projeler hazırlamaya kararlıyız.  
 
AB’nin Ankara’daki Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle hayata geçirdiği ve Türk gazetecileri Avrupalı meslektaşlarıyla buluşturan “Medya Köprüleri” adlı projeyi de İzmirli gazeteciler olarak uzaktan izlemek zorunda kaldık. 
 
İstanbul’daki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de Alman Gazeteciler Cemiyeti ile ortak projelere imza atarak üyelerini uluslararası deneyime, bilgiye kavuşturmayı amaçladı.  
 
Antalya Gazeteciler Cemiyetinin Almanya’daki Nürnberg Basın Kulübü ile 166 bin avro bütçeli Medya Köprüsü projesi yürüttüğünü biliyoruz. Projeden Isparta ve Burdur’daki genç gazeteciler de faydalanıyor. Hatta başarılı meslektaşlarımızın yurt dışında araştırma yapma fırsatı bulunuyor.   
 
AB FONLARIYLA EKİPMAN DESTEĞİ 
Türkiye’deki diğer gazeteci cemiyetleri, dernekleri aracılığıyla başka bölgelerdeki meslektaşlarımıza AB fonlarıyla fotoğraf makinesi, bilgisayar, kamera gibi ekipman desteği sağlandığını görüyoruz. 
 
Türkiye’deki diğer meslektaşlarımızın yararlandığı Basın Evi, ekipman desteği, yurt dışı deneyim fırsatı gibi olanaklara artık İzmirli gazeteciler de kavuşturulmalıdır. 
 
Sadece AB ile değil, mesleki gelişim için uluslararası saygın kuruluşlarla iş birliği içinde olacağız.  
 
Uluslararası ve ulusal desteklerden yararlanırken şeffaf olacağız, bütçe bilgilerini meslektaşlarımıza aktaracağız. 
 
Üyelerimizin uluslararası kurumlar için de haber yapabilmesi amacıyla imkanları zorlayacağız. 
 
İzmirli gazetecileri dünyadaki özgür ve çağdaş basın olanakları ile buluşturmaya kararlıyız.   
  
ÖzgürİGC Grubu adına Mustafa Yılmaz 
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Güncel 0 yorum

Üçyol-Buca Metrosu için Avrupa’dan 125 milyon avro

30 Temmuz 2021 101 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu için ilk kredi sözleşmesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalandı. Başkan [...]

Güncel 0 yorum

Torbalı Belediyesi’nden Arhavi’ye

30 Temmuz 2021 100 kere okundu

Geçtiğimiz günlerde sel felaketi yaşayan ve bu felaketin yaralarını sarmaya çalışan Artvin'in Arhavi ilçesine Torbalı Belediyesi yardım eli uzattı. Belirlenen ihtiyaçlar [...]

Güncel 0 yorum

Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları başladı

27 Temmuz 2021 173 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat kenti haline getirme vizyonu çerçevesinde Kolektif Hayal Gücü [...]

Güncel 0 yorum

Sivil Zafer Karaburun’da anıldı

27 Temmuz 2021 175 kere okundu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesi olan Lozan Antlaşması’nın 98’inci yıl dönümü, Karaburun’da düzenlenen anlamlı bir etkinlikle anıldı. Karaburun [...]

Güncel 0 yorum

24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günüdür

24 Temmuz 2021 235 kere okundu

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle İzmir gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şöyle;  Demokratik toplumlarda özgür [...]

Güncel 0 yorum

Aydın Sahne desteği

24 Temmuz 2021 242 kere okundu

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi, pandemi sürecinde sahnelerden ve enstrümanlarından uzak kalan müzisyenlere destek olmak amacıyla düzenlediği “Aydın [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1626642171916-kapak1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Sevgi Ve Güvenle ; Babalar Günü Kutlu Olsun

32 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihi Şükran Oteli'ne Veda Ederken...

6 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1626642308250-kapak2.jpg

Reklam

1626642280046-kapak2.jpg