Başkan Arda’ya “sanat” ödülü

Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri kapsamında "Sanata Destek Veren Yerel Yönetici" ödülüne layık görülen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Sanata ve sanatçıya desteğimiz devam edecek” dedi.

  • 0
  • 245
Başkan Arda’ya “sanat” ödülü
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Sahne Tozu Tiyatrosu tarafından düzenlenen 11. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri, törenle sahiplerini buldu. Tören, Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören’in evsahipliğinde Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde düzenlendi. Ödül törenine Haldun Dormen, Göksel Kortay, Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Selçuk Yöntem, Gürkan Uygun’un yanı sıra birçok tiyatro sanatçısı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile eşi Deniz Arda’da katıldı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, sanat alanında yaptığı çalışmalarla "Sanata Destek Veren Yerel Yönetici" ödülüne layık görüldü. Başkan Arda’ya ödülünü yazar Haluk Işık takdim etti. Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Arda, “Bu ödüle layık görüldüğüm için çok mutluyum. Kültür ve sanatın toplumumuzun aydınlanmasına nasıl katkı sağladığını görüyoruz. ‘Kültür ve sanatla gelişen Gaziemir’ sloganıyla yola çıkmıştık. Yaklaşık dört yıldır birçok ünlü sanatçıyı ve amatör tiyatro topluluklarını ilçemizdeki vatandaşlarımızla buluşturduğum için çok mutluyum. Sanata destek vermeye devam edeceğiz. Çok yakın zamanda büyük bir sanat merkezinin temelini atacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışacak ve 100. Yıl Sanat Merkezi adını taşıyacak merkezimizi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapacağız. Tunç Başkanıma desteği için teşekkür ederim. 625 kişilik salonu olacak ve kendisi bir sanat eseri olacak merkezimizi ilçemize kazandıracağız. Sanata desteğe devam. Vazgeçtiğiniz gün, yenildiğiniz gündür. Asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Nesini söyleyim Çıktı!

13. yılında 10’uncu kez bir araya geliyor

100. Yılın Öyküsü, Şiiri yarışması sonuçlandı

Paris Zenginliği

"Altı Üstü Bilinç" sanatseverlerle buluştu

Kanun virtüözünden muhteşem konser

Arşiv