Başkan Karabağ’dan çocuklara anasınıfı

  • 0
  • 681
Yazı Boyutu:

İlklerin belediyesi Bayraklı’dan bir yenilik daha. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı’da bulunan 7 okula anaokulu sınıfı kurdu. 120 bin TL’ye mal olan anaokulu sınıfları eğitim-öğretim döneminde yeni öğrencilerini kabul etmeye başlayacak. “Bayraklı’da bulunan dini tesisler ve okullara olan yaklaşımımızı herkes biliyor” diyen Karabağ “Her şey çocuklarımız için” dedi.

Kuruluşuyla birlikte Bayraklı’da bulunan tüm okullara verdiği destekle adı Milli Eğitim Başkanı olarak anılan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ şimdi 7 okula anasınıfı kurdu. 50. Yıl, 80. Yıl, 100. Yıl, Talatpaşa, Cemal Gürsel, Fatma Hikmet Kaşarcı ve Osman Çınar İlköğretim Okulları anasınıflarına kavuştu.   

7 yeni anasınıfı kurduk
“7 Okulumuz bizden anasınıflarını tamir etmemizi talep etti” diyen Başkan Karabağ, “Biz de ilk olarak okullarımızın fiziki koşullarına uygun olan yerlerine 63 ve 42 metrekarelik depreme dayanıklı konteynerlar yerleştirdik” dedi.

Daha sağlıklı koşullarda eğitim fırsatı
Yeni ana sınıfları ile çocukların çok daha sağlıklı koşullarda eğitim göreceklerini dile getiren Başkan Hasan Karabağ, “İçerisinde lavabo ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların da karşılanacağı çok kullanışlı konteynerlar kurduk. İç donanımıyla ilgili okullarımız çalışmalarına başlayacak. Önümüzdeki eğitim-öğretim dönemine yetişecek. Yeni öğrencilerini ağırlayacak” diye konuştu.  

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv