Bayraklı Spor Kulübü sezonu açtı

  • 1
  • 1.960
Yazı Boyutu:

Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yeni sezona görkemli bir açılışla merhaba dedi. Velilerin de büyük ilgi gösterdiği açılış töreninde içinde Avrupa Şampiyonu gençlerin bulunduğu milli taekwondo sporcuları gösterileriyle göz doldurdu. Bayraklı’da spora ve sporcuya olan yatırımlarıyla İzmir’e örnek olduklarını söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Her geçen yıl yeni branşlar açarak yeni sporcu gençler kabul edeceğiz. Sporcularımızı yetiştirip milli takımlara göndererek Bayraklı’nın adının uluslararası turnuvalarda duyulmasını sağlayacağız” dedi. 

Dev bir aile…
Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü henüz ikinci yılında 464 futbol, 315 basketbol, 129 voleybol, 40 hentbol, 65 taekwondo, 35 jimnastik, 18 bale, 20 briç, 12 atletim, 15 masa tenisi, 20 güneş, 16 tenis, 15 tekerlekli basketbol sporcusu, 365 sağlıklı yaşam grubu, 25 halk oyunu, 486 kadın dünyası kursiyeriyle 2045 kişilik dev bir aile oldu.

Atatürk’ün izinde sporcular yetiştiriyoruz
Kurulduğu ilk yılda 6 branşta mücadele veren Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bugün tam 18 branşta birbirinden yetenekli gençlerle zaferden zafere koşturuyor. Spor Kulübünün emeklemeyi bırakıp koşmaya başladığını söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yıllar geçtikçe yeni branşlar açarak yeni sporcu gençlerimizi kabul etmeye başlayacağız. Havuzumuz yaklaşık 20 gün içinde hizmete sokacağız. Böylelikle yüzme kursiyerlerimize kendi tesislerimizde yüzme kursları vereceğiz. Sırada kız futbol takımını da kuracağız. Amacımız gençlerimizi çevreden alabilecekleri tüm kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcular yetiştirmek üzere çalışıyoruz” dedi.

Gösteriler nefesleri kesti
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın konuşmasının ardından taekwondo öğrencileri mini bir gösteri sundu. İçerisinde milli sporcuların da bulunduğu taekwondocular gösterileriyle nefesleri kesti. Sporcular gösterilerinin sonunda spor kulübü öğrencileri ve veliler tarafından ayakta alkışlandı. Önümüzdeki yıl Bayraklı Belediyesi forması altında ter dökecek tekerlekli basketbol takımı sporcularıyla bir araya gelen Başkan Hasan Karabağ sporcuları sezon açılışına gelen velilere tanıttı ve başarılar diledi. Spor kulübü açılışı aynı zamanda anlamlı bir teslim törenine de ev sahipliği yaptı. Bir hayırsever tarafından satın alınan 7 yeni tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi. Başkan daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Bisiklet takımını ağırladı. İzmir’den, Ankara Anıtkabir’e kadar Bayraklı Belediyesi formasıyla pedal çevirecek olan bisikletçilere “Yolunuz açık olsun” diyen Başkan, yakın zamanda spor kulübü çatısı altında bir bisiklet takımı kurmak istediklerini söyledi.       

Yorumlar (1)
  • Mehmet Şener

    Mehmet Şener

    hocam oğlum amatör futbolcu şuan bayraklıda oturuyor sizin amatör takımına göndermek istiyorum telefonum 05393611858 ararsanız görüşelim saygılar

    20 Ocak 2024 21:09
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Ege Atletik voleybolda İzmir şampiyonu

İzmir’in futbolcu kızları geleceğe umut oldu

Doğan Turhan Kupaları Sahiplerini Buldu

Karşıyakalılar günü sporla karşılıyor

Işık 10. Çeşme Open Şampiyonu Oldu

Bostanlıspor Yaz Spor Okulları açıldı