“Belirsizlikten kurtul sistemin özüne yoğunlaş”

  • 0
  • 824
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi(EÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen uyum haftası etkinliklerine Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yankı Yazgan konuk olarak katıldı. EÜ Tıp Fakültesi mezunu olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Prof. Dr. Yazgan, Tıp fakültesini kazanan öğrencilere kendi deneyimlerinden yola çıkarak ne kadar şanslı olduklarını ve EÜ Tıp Fakültesi'nin bu mesleği en iyi öğrenilebilecek yerlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yankı Yazgan, Ege'de eğitim almanın kendisine nesnel bakmayı öğrettiğini söyledi. Prof. Dr. Yazgan, “Öğrenciler eğitim süreci içerisinde önemli kararlar vermelidir. Belirsizlik içerisinde stres olmak yerine sistemin özüne yoğunlaşmak daha doğru bir karar olacaktır. Tıp kritik kararlar vermektir. Doktorlukta her karar telafi edilebilir ya da edilemez bir etki doğurur. Verdiğiniz kararlar insanları büyük ölçüde etkileyecektir. Tüm kararlar beyinde aynı sistemler içinden geçiyor. Tıp fakültesini size bu aşamada becerilerinizi geliştirebileceğiniz yoğunlukta karar verme eğitimi yapan bir okul olarak düşünebiliriz. Bu iş bir aşık olma işidir. Birikimi ve sosyal beceriler gerektiren bir iş öğrenmek üzere olduğunuz Ege Tıp Fakültesi' ne tekrar hoşgeldiniz" diyerek konuşmasına son verdi.
Prof. Dr. Yankı Yazgan'a konuşmasının ardından Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Münevver Erdinç tarafından plaket takdim edildi. İZMİR (Ege Ajans/ Çisem Erkaya)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv