Bergama Doğa Cup'ta Şampiyon Rota Koleji

Sezon öncesi hazırlıklarını özel maçlar serisiyle sürdüren Rota Koleji, yeni kurulan ve bu sezon Bayanlar 2. Ligi’nde mücadele edecek olan Bergama Doğa Spor Kulübü’nün düzenlediği ‘Bergama Doğa Cup’ta şampiyonluğa ulaştı.

  • 0
  • 730
Bergama Doğa Cup'ta Şampiyon Rota Koleji
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Sezon öncesi hazırlıklarını özel maçlar serisiyle sürdüren Rota Koleji, yeni kurulan ve bu sezon Bayanlar 2. Ligi’nde mücadele edecek olan Bergama Doğa Spor Kulübü’nün düzenlediği ‘Bergama Doğa Cup’ta şampiyonluğa ulaştı. Bergama’da 3 gün süren turnuvanın ilk iki maçında Yunanistan’ın Orestiades ve İzmir Büyükşehir Belediyespor’u yenen Rota Koleji, turnuvanın finalinde ev sahibi Bergama Doğa Spor Kulübü ile karşılaştı. Rakibini 25-16, 19-25, 25-19 ve 25-12’lik setlerle 3-1 mağlup eden Rota Koleji bu anlamlı kupanın sahibi oldu.

Turnuvada 2 galibiyet 1 yenilgi alan Bergama Doğa Spor Kulübü ikinci, İzmir Büyükşehir Belediyespor üçüncü ve Yunanistan’ın Orestiades takımı ise dördüncü oldu. Turnuva sonrası şampiyon olan Rota Koleji’nin kaptanı Ayşe, kupasını Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’ten aldı. İkinci olan Bergama Doğa Spor Kulübü kaptanı Yağmur, kupasını ise ev sahibi kulübün başkanı Levent Akçay’ın elinden aldı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu

Sporun ve sanatın her zaman destekçisi olacağız

Karşıyaka Spor Kulübü’nün önemini derinden idrak etmeliyiz

Bostanlıspor oryantiring’e yine damgasını vurdu!