Bergen'e özel seyircili özel gösterim

Seyirciden gördüğü büyük ilgiyle vizyon yolculuğuna rekorlarla devam eden Bergen filminin İzmir özel gösterimi coşkuyla gerçekleşti. Bir kısmı sinemaya ilk kez gelen tarım işçilerinden oluşan kadın konuklar, filmi Bergen ekibiyle birlikte izlediler.

  • 0
  • 1.917
Bergen'e özel seyircili özel gösterim
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Filmin yapımcısı Orchestra Content’in Mavi Bahçe Cinemaximum’da gerçekleştirdiği gösterime İzmirliler çok büyük ilgi gösterdi.
 
İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, Köy-Koop üyesi kadınların özel gösterime katılmasını sağlayarak geceye destek verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de gecenin onur konukları arasındaydı. İzmir’in ilçeleri ve köylerinde yaşayan kadınlar tarafından kurulan tiyatro grubu da galaya kadına şiddet karşıtı mesajlarla katıldı. Kadınlar hem kırmızı halıdan geçtiler hem de filmin oyuncuları ile poz verdiler.

 
Kadın Cinayetlerini Önleme Platformu İzmir Bürosu kadınları da galaya katılarak dayanışma gösterdi. MaviBahçe AVM Cinemaximum'da gerçekleştirilen özel gösterime filmin oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Nergis Öztürk ile filmin senaristleri Yıldız Bayazıt, Sema Kaygusuz, yönetmenleri Caner Alper, Mehmet Binay ve yapımcısı Mine Şengöz katıldı.
 
Yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz’ün üstlendiği senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı ‘Bergen’ filminde, Bergen’in gücünü hayallerinden, sesinden ve hayata dair hiç vazgeçmediği umudundan alan yetenekli bir müzisyen olduğu vurgulanıyor.
 
Mehmet Binay ve Caner Alper’in yönettiği filmin güçlü oyuncu kadrosunda bütün şarkıları seslendiren Farah Zeynep Abdullah’la birlikte, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran, Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren, Suzan Kardeş gibi birbirinden yetenekli isimler yer alıyor.
 
Filmin olağanüstü özgün müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen ve Saki Çimen imzasını taşıyor.
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bonomo'dan yeni tekli: Araba

Deniz’in yoğun temposu

İtalyan Ezgileriyle Büyülü Bir Akşam

10 Kasım’ A özel video klip

Karaca'dan The Best In Symphonic

Şevval'in kıyafeti Oscar'da giyilecek