Beyaz meleklere burs

  • 0
  • 864
Yazı Boyutu:

İzmir Kent Hastanesi’nin sağlık ordusuna katılmaya hazırlanan hemşire adaylarına başarı bursu vereceği bildirildi. Bu yıl burs programını 20 öğrenciyle başlatacaklarını belirten Kent Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ruşen Yıldırım, “Büyük özveri isteyen bu mesleğe hazırlanan hemşire adaylarına destek olurken, Kent olarak kariyer planlarında farklı bir kapı da açmak istiyoruz” dedi.

Çeşitli üniversitelerde “Beyaz melek” olmaya hazırlanan hemşirelik öğrencileri için İzmir Kent Hastanesi burs programı hazırladı. Bursların ağırlıklı olarak İzmir’de Ege, Dokuz Eylül Manisa’da Celal Bayar, Aydın’da Adnan Menderes Üniversiteleri’nde Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu ya da Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümlerinde okuyan 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olduğu bildirildi. Burs başvurusunda not ortalaması 70’in üzerinde ve ihtiyacı olan öğrencilere öncelik verileceği kaydedildi. Başvurusu kabul edilen 20 öğrenciye aylık 360’şar lira verileceği, bursların bir öğretim yılı süreli olduğu belirtildi. 3. sınıf bursiyerlerin yaz stajlarını Kent’te yaparken ayrıca ücret alacakları, İzmir dışından gelenlere lojman sağlanacağı ifade edildi. Stajların oryantasyon ve meslek içi eğitimi içereceği kaydedilirken, mezuniyet sonrası iş garantisi sağlanacağı bildirildi. Başvuruların www.kenthospital.com sitesinden yapılabileceği belirtildi.

Ekonomik yönden ihtiyacı olan başarılı hemşire adaylarına öğrenimleri sırasında burs desteği verirken, İzmir Kent’in kadrosunda işlerini de hazırlayacaklarını belirten Dr. Yıldırım, “İzmir ve yakın illerdeki üniversitelerde hemşire yetiştiren bölümler var. Bölgemizdeki yetişen bu hemşire adaylarının bir bölümünü daha öğrenciyken sahiplenmek, onların da Kent’i sahiplenip, hastanelerine karşı aidiyet duygularını geliştirebilecekleri böyle bir burs programı organize ettik. Hedefimiz; her yıl burs programını genişletip olanaklarını artırmak” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv