Beydağ'da 100. Yıl

Beydağ'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, renkli görüntülere sahne oldu. Fener alayı ve sahne etkinliklerine katılan vatandaşlar, Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu doyasıya yaşadı.

  • 0
  • 315
Beydağ'da 100. Yıl
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Beydağ Belediyesi, Cumhuriyet'in ilanının 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla fener alayı ve sahne etkinlikleri düzenledi. Program, Şehit Üsteğmen Mehmet Sakallı İmam Hatip Lisesi önünden Kurtuluş Parkı’na gerçekleştirilen fener alayı ile başladı. Yürüyüşe Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar yanı sıra ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle marşlar eşliğinde yürüyen kalabalık, renkli görüntüler oluşturdu. Korteje Türk bayrakları ile atlar da eşlik etti. 2 Eylül Kurtuluş Parkı'nda düzenlenen Fondip konseriyle de coşku ikiye katlandı.

"Cumhuriyet Biziz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun"

Etkinlikte konser alanında vatandaşlara hitap eden Feridun Yılmazlar, "Beydağ'ın bu muhteşem kalabalığı, her zaman böyle coşku dolu bir tabloyu ortaya koyuyor. Her zaman olduğu gibi Beydağlılar, bu bayrağı yere düşürmeyecek, Cumhuriyetimize sahip çıkacaktır. Gençlerimizi burada bir arada görmek onur ve gurur verici bir şey, bizler de onlar için bu konseri planladık. Cumhuriyet bizim için aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin sesidir cumhuriyet. Cumhuriyet laikliktir, din temiz duygular içinde kalbimizde yaşasın diye. Kimse kirli siyasete alet etmesin diye kurulmuştur cumhuriyet. Cumhuriyet bir halkın özlemidir. Artık savaşlardan yorulmuş, yoksul ve viran kalmış ülkesinde yurtta barış dünyada barıştır cumhuriyet. Cumhuriyet biziz. Bu güzel Cumhuriyeti kuran ve bizlere emanet eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet." diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bayramlıklar Giysi​ Market’ten

Medya etiğine bağlı kaldıkça kimse bizi durduramaz!

Bayram sofrasını paylaştı

Çocuk hastalara moral ziyareti

Yapay zekayı yoğun kullanarak taleple uyumlu üretım yapmalıyız

KİTVAK’tan çocuklara bayram kutlaması

Arşiv