Bornova Koleji bilgide de şampiyon

  • 0
  • 1.635
Yazı Boyutu:

Türkiye’de ve Avrupa’da birçok değişik alanda önemli başarılara imza atan Bornova Koleji öğrencileri okullarına yeni bir gurur daha yaşattı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği bilgi yarışmasında ilçe birincisi seçilen Bornova Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri ilçelerini İzmir finallerinde temsil edecek   

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden eğitimin yükselen yıldızı  Bornova Koleji, İzmir’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında da ilçedeki tüm özel ve resmi ilköğretim okullarını geride bıraktı. İlçe birincisi olan Bornova Koleji, böylece başarısını bir kez daha kanıtlamanın gururunu yaşadı. Bornova şampiyonluğunu getiren  öğrenciler;  Berke Saat, Gökdeniz Akşit, Suay Sofuoğlu, Şara Öztürk okullarını ve ilçelerini İzmir finalinde temsil edecek.

Gurur tablosu
Bornova Koleji öğrencileri hemen hemen her alanda gösterdikleri başarılarla dikkat çekiyor. TÜBİTAK’ın düzenlediği proje yarışmalarına ve bilim olimpiyatlarına ilköğretim ve lise bölümü öğrencileri her yıl katılıyor. Bu yarışmalarda farklı yıllarda matematik dalında Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü tarih dalında İzmir birinciliği bulunan okul öğrencilerinin birçok projesi de yarışmada sergilenmeye layık görüldü.

Sürekli yükselen bir başarı grafiği izleyen Bornova Koleji öğrencilerinin, üniversiteye yerleştirmede farklı yıllarda Türkiye dereceleri bulunuyor. 2005’te eğitim- öğretime başlayan Bornova Koleji Fen Lisesi, ilk mezunları ile ÖSS Sayısal puan türünde İzmir 3.lüğü ve Türkiye 40.lığı kazandı. Fen Lisesi yüzde 100 yerleştirme başarısı ile şimdiden İzmir’in en iddialı okulları arasında yer alıyor. Bornova Koleji Anadolu Lisesi ise yüzde 95’e varan üniversiteye yerleştirme başarısı ile iddiasını sürdürüyor.     

 İzmir Bornova Koleji, voleybolda ise İzmir’de rakip tanımıyor; hem Genç Kızlar hem de Yıldız Kızlar kategorisinde iki takımı da İzmir Şampiyonluğu’nu kimseye bırakmıyor. Geçtiğimiz yılın Türkiye üçüncüsü Genç Kız Voleybol Takımı bu yıl da İzmir Şampiyonu olarak Türkiye yarı ıfinallerinde İzmir’i temsil etme hakkını kazandı. Yıldız Kızlar da aynı başarıyı göstererek Bornova Koleji’ne çifte sevinç yaşattı.

Okul öğrencileri arasında Milli sporcular da bulunuyor. Ahmet Önder İzmir, Avrupa ve Türkiye Şampiyonu bir jimnastikçi. Sinem Şen’in,  İzmir dördüncüğü, Ege Karakurt’un Eskrim dalında İzmir Şampiyonluğu,  Türkiye üçüncülüğü, kulüplerarası Türkiye Şampiyonluğu var. Kendi soyadını taşıyan hareketi dünya jimnastik literatürüne girmiş sayısız Türkiye Şampiyonlukları bulunan Şükran Taşyuran ise okulun mezun ettiği öğrenciler arasında bulunuyor.

‘Eğitimin Yükselen Yıldızı’ olarak nitelendirilen Bornova Koleji’nin klasik eğitim anlayışının dışına çıkarak dünya ile rekabet edebilecek bilgi ve özgüvene sahip; milli, manevi değerlere bağlı; başarılı, mutlu bireyler yetiştirmeyi hedeflediğini ifade eden Kurucu Temsilcisi Bülent Aydoğdu; “ Okulda, eğitimin insanın kişiliğinin tam gelişmesi ve insan hakları ve temel özgürlüklere saygının güçlendirilmesi amacına yönelik olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle çağdaş teknolojinin tüm olanaklarından yararlanarak öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştiriyoruz. Bilgiyi yükleyen bir kurum değil, öğrencileri, bilgilerini kullanarak tüm sorunlarını çözebilecekleri donanıma ulaştıran ve onların geleceklerine yön veren bir okuluz. Öğrencilerimizin başarıları da bize büyük gurur veriyor” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv