BOSTANLI EL SANATLARI MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

  • 0
  • 1.806
Yazı Boyutu:

Belediye Başkanı Cevat Durak,  Karşıyaka Festivali kapsamında önemli bir merkezi hizmete açarken,  üreten kadınları mutlu etti.
Bostanlı El Sanatları Merkezi, üretici kadınların üretimlerini sergileyecekleri ve satış yapacakları yeni bir alan oldu.
Karşıyaka Belediyesi ile 5 yıldır bağlantı halinde olan üretici kadınlar, özellikle aile ekonomisine katkı verebilmek için küçük el sanatları olarak tabir edilen takı, el iş örtüler, danteller, örgüler, ev işi süslemeleri,  vb birçok sabır ve meziyet isteyen ürünlerini bundan böyle bu merkezde halkla buluşturacak.

Merkezin açılış töreninde bir konuşma yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak  “burayı uzun süredir hazırlıyorduk, derneklere verdik ama istediğimiz sonucu alamadık. Üreten kadınlarımız evlerinde yaptıkları el emeği, göz nuru ürünlerini burada satacak, aile ekonomilerine katkı sağlayacak. Burada 17 stand var. Sırayla hanımlar bu merkezden faydalanacak. Hiçbir ücret de almıyoruz. Kadınlarımıza yönelik diğer projeleri de desteklemeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda hizmete açtığımız 8 Mart Kadın Parkının alanını da büyüteceğiz.” Dedi. Cevat Durak kadınlara mutfakta siz varsınız evin bütün yükünü siz çekiyorsunuz diyerek sözlerini tamamladı.

Törende üreten kadınlar adına kısa bir konuşma yapan Binnur Özçalışkan da “Karşıyaka Belediyesi’nin kadınlara yönelik çalışmalarından çok memnunuz. Bizlere çarşıda stand açmamızı sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Cevat Durak’a Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne arkadaşlarım adına teşekkür ederim.” dedi.
Merkezin açılış töreninde Grup Günberi de keyifli bir konser verdi. Bostanlı El Sanatları Merkezi haftanın 7 günü açık kalacak, Merkez Hakimevi’nin karşısındaki alanda hizmet verecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv