Bu imzalar “umut” için

Reşat Yörük tarafından kaleme alınan ve Varyant Yayınları tarafından yayımlanan eserin ilk söyleşi ve imza töreni, Hilton Garden Inn’de gerçekleştirildi.

  • 0
  • 307
Bu imzalar “umut” için
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Kanser tedavisinde çoğu mutlu sonla biten umut yolculukları ile yardımlaşmanın, paylaşmanın ve yorulmadan koşmanın sembolü olan güzel yürekli insanların anlatıldığı “Umut topla benim için” adlı kitap piyasaya çıktı. Reşat Yörük tarafından kaleme alınan ve Varyant Yayınları tarafından yayımlanan eserin ilk söyleşi ve imza töreni, Hilton Garden Inn’de gerçekleştirildi.

SİSBİM Bilgisayar, Özken Gümrük Müşavirliği ve SACEV Plastik sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin sunuculuğunu Mehmet Necati Şentürk üstlendi. Lösemi hastası çocuklara ve ailelerine destek olmak, onların daha iyi koşullarda tedavi edilerek iyileşmelerini sağlayabilmek amacıyla kurulan iyilik hareketi KİTVAK’ın öyküsüne de yer verilen ve telif haklarının tamamı bu vakfa bağışlanan kitapla ilgili soruları yanıtlayan Reşat Yörük, yaşam inancını kaybetmek üzere olan insanlara bir umut ışığı yakarak onları yeniden hayata bağlayan hayırseverlere şükranlarını sundu. Yörük, bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü son eserinin geniş kesimlere ulaşması için hayırseverlere çağrıda da bulundu. Yazar, söyleşinin ardından eserini imzaladı.

KİTVAK’tan 4 önemli eser
Lösemili çocuklara yardım amacıyla İzmir’de kurulan KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı), çeyrek yüzyıllık bir zaman dilimi içinde hizmete açtığı Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, Ege Üniversitesi Hasta - Hasta Yakınları Konukevi, DEÜ Abdulrezzak Sancak Hasta - Hasta Yakınları Konukevi ve Bilge Uysal Hücre İşleme Merkezi sayesinde çok önemli hizmete imza attı.
“Umut Topla Benim İçin”, Sürekli Basın Kartı sahibi İzmirli bir gazeteci olan Reşat Yörük’ün “Mustafa Kemal’in Çiftçileriyiz”, “Aziz”, “Satıyoruum Saaattım” ve “Selçuk Bey” adlı kitaplarından sonra yayımlanan 5. eseri oldu.
Hiç vazgeçmeyin!
Kitabın önsözünde şu cümleler yer aldı: “Halk arasında ‘kötü hastalık’ olarak anıldı hep kanser. Kim bilir, belki de adını zikretmenin ‘onu davet edeceğine’ olan batıl inanış nedeniyle… Oysa en kötü hastalık, tedavisi olmayandı. Tedavisi ve umudu… Ne güzel söylemişti Cemal Süreya, ‘Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapatma kitabı.’ O yüzden hasta çocuklara ve ailelerine her fırsatta aynı cümleleri tekrar ediyorlardı, ‘Biz hep yanınızda olacağız. Yeter ki, siz hiç vazgeçmeyin, umudunuzu hiç yitirmeyin!’ diye… Gerçekten de KİTVAK, bağışlanan her bir kuruşla daha çok ihtiyaç sahibini kucakladı. Çeyrek yüzyıllık zaman dilimi içinde bir hastane, iki konukevi ve bir hücre işleme merkezi kurdu. Daha çok yardım, daha çok umut getirdi. ‘Hamster çemberi’ne çıkmış gibi anlamsızca aynı yerde dönüp duranlar, belirsizlik ve tükenmişlik içinde debelenenler, geleceğe umutla bakabiliyordu artık. ‘Hayatı paylaşmak’ dedikleri şey de zaten bu değil miydi?”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

‘Ve Kadın’ heykel sergisi Atlantis’de

Öğrenci akınına uğradı

Olten Filarmoni Orkestrası ile çalıyor

Tedavi gördüğü hastanede resim sergisi

Atık Estetiği

Belediyesi personeli sahneye çıktı

Arşiv