Çeşme Kalesi klasik gitarın duayeni Marcın Dylla’yı ağırladı

37. Uluslararası İzmir Festivali dün akşam (06.07.2024), Çeşme Kalesi’nde klasik gitarın duayeni Marcin Dylla’yı ağırladı.

  • 0
  • 220
Çeşme Kalesi klasik gitarın duayeni Marcın Dylla’yı ağırladı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

37. Uluslararası İzmir Festivali dün akşam (06.07.2024), Çeşme Kalesi’nde klasik gitarın duayeni Marcin Dylla’yı ağırladı. Güzel Çeşme gecesini gitar repertuarının en güzel eserleriyle şenlendiren Dylla, dinleyicilerine unutulmaz bir müzik gecesi yaşattı. İstanbul Polonya Başkonsolosluğu ve İzmir Polonya Fahri Konsolosluğu işbirliği ile gerçekleştirilen konser 37. Uluslararası İzmir Festivali’nin unutulmazları arasına girdi.

Yorumcu ve eğitmen olarak haklı bir üne sahip olan Dylla, adeta bir ekol haline gelen çalma sitiliyle klasik gitarın en önemli isimlerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Eczacıbaşı Topluluğunun ana sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, İzmir Goethe Enstitüsü, İnstitut français Türkiye- İzmir, İzmir İtalya Konsolosluğu, Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği 37. Uluslararası İzmir Festivali, 11 Temmuz 2024 Perşembe akşamı 21.00 de İzmir Tarihi Agora’da Camerata Balcanica Ensemble konseriyle devam edecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sahne Tozu Sırası Büyüklerde

Ulusal ve uluslararası önemli eserlere ev sahipliği yapıyor

Ürkmez Kültür ve Sanat Festivali başladı

Tarihi Agorada genç tınılar

Yüzün Yüzleri 2, Konak Metro'da

Yeryüzü Sessiz Değildir GaleriA'da