Çeşme Kalesi’nde Morricone rüzgârı

Çeşme Kalesi destansı müzikleriyle çok sayıda filme müzikal ilham veren, büyük bestecisi Ennio Morricone’nin büyülü tınılarıyla can buldu.

  • 0
  • 300
Çeşme Kalesi’nde Morricone rüzgârı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Çeşme Kalesi destansı müzikleriyle çok sayıda filme müzikal ilham veren, büyük bestecisi Ennio Morricone’nin büyülü tınılarıyla can buldu. 37. Uluslararası İzmir Festivali’nin büyük ilgi gören konserlerinden biri olan gecede Şef Andrea Albertini yönetiminde tümü kadınlardan oluşan Ensemble Le Muse, bestecinin ölümsüz müziğinden örnekler verdi. Ensemble Muse’a katılan Türk Çellist Pelin Odabaşı performansı ile göz doldurdu.

Konser sırasında Morricone’nin müziğini yaptığı filmlerden görüntüler ve besteciyle ve söz konusu filmlerle ilgili kısa bilgiler perdeye yansıtıldı. Böylelikle Çeşme Kalesini dolduran seyirciler, sinemanın kült filmlerini tekrar hatırlamak ve belleklerde yer eden müziklerini canlı olarak dinleme olanağı buldu.

Konsere solist olarak katılan soprano Daniela Placci ve uzun yıllar Morricone ile birlikte çalışan ve “Morricone’nin Dünyadaki Sesi” unvanını taşıyan Susanna Rigacci geceye ayrı bir renk kattı. Konser sonunda iki başarılı soprano birer teşekkür şarkısı söyledi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sahne Tozu Sırası Büyüklerde

Ulusal ve uluslararası önemli eserlere ev sahipliği yapıyor

Ürkmez Kültür ve Sanat Festivali başladı

Tarihi Agorada genç tınılar

Yüzün Yüzleri 2, Konak Metro'da

Çeşme Kalesi klasik gitarın duayeni Marcın Dylla’yı ağırladı