çift diploma ile mezun olma şansı

  • 0
  • 783
Yazı Boyutu:

Dünyanın dört bir yanından üniversiteler ile ilişkilerini her geçen gün arttıran İzmir Üniversitesi ile aynı anda Roehampton Üniversitesi, Thompson Rivers Üniversitesi veya Western Kentucky Üniversitesi’nden mezun olabilme şansı doğdu.

İzmir Üniversitesi öğrencilerine, Amerika’da bulunan Western Kentucky Üniversitesi, İngiltere’de bulunan Roehampton Üniversitesi ve Kanada’da bulunan Thompson Rivers Üniversitesi’nden çift diploma ile mezun olma olanağı sunuyor. İzmir Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencileri, ilk 3 yıllık eğitimlerinin ardından dilerlerse eğitimlerini İngiltere’de bulunan Roehampton Üniversitesi’nde tamamlayıp çift diploma alabiliyorlar. Ayrıca Bilgisayar Mühendisliği ile Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü öğrencileri de ilk iki yılın ardından eğitimlerini Kanada’da bulunan Thompson Rivers Üniversitesi’nde tamamlayıp çift diploma sahibi olabiliyorlar.

Yüzde 50 ve yüzde 100 burs
Öte yandan eğitimini ön lisans, lisans ve yüksek lisans alanında Amerika’da bulunan Western Kentucky Üniversitesi’nde sürdürme olanağı olan İzmir Üniversitesi öğrencilerine, 3.40 not ortalamasına sahip olmaları halinde yüzde 50 burs veriliyor. Başarılı yüksek lisans öğrencileri ise yüzde 100 burslu olarak WKU’da araştırma görevlisi olabiliyorlar.

Dünya üniversiteleri ile köprünüz İZÜ olsun
Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin çalışmaları kapsamında hedeflerinin her yıl yabancı üniversiteler ile ikili işbirliği sayısını artırmak olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, “4’üncü eğitim yılını sürdürecek olan bir üniversite olarak yabancı üniversiteler ile ikili işbirliklerinde önemli aşama kaydetmiş bulunuyoruz. Üniversite eğitimini yurt dışındaki birbirinden seçkin üniversitede sürdürmek isteyen öğrencilerimiz için köprü oluşturmuş olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv