Çiğli’de güz kursları başlıyor

  • 0
  • 1.083
Yazı Boyutu:

Çiğli Belediyesi ile Çiğli Halk Eğitimi ve ASO Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak açılan güz kursları bu yıl da Ekim ayında başlıyor. 7 yaşından itibaren tüm ilgililerin katılabileceği kurs başvuruları 30 Eylül’de sona eriyor. 22 branşta açılacak kurslar Çiğli Belediyesi eski binası 3. katta verilecek.

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslar haftanın yedi günü düzenlenecek ve vatandaşlar kurslardan ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Bu yıl kurslar ahşap boyama, kumaş boyama, seramik, step, aerobik, bağlama, piyano, çocuk korosu, hasır örme, deri tasarımı, halk müziği korosu, gitar, tiyatro, satranç, halk oyunları, resim, modern dans, ritim, mey, İngilizce, bilgisayar ve autocad olmak üzere toplam 22 branşta açılacak.

Eğitimin her yaşta devam etmesi gerektiğine inandığını belirten Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, belediyenin yeni binasına taşınmasının ardından eski belediye binasında kurslar için önemli oranda yer sağlandığını hatırlatarak, bu sayede kurs sayısını artırdıklarını söyledi. Kursların ücretsiz ve her yaşa hitap ettiğini kaydeden Başkan Solak, “Eğitimin yaşı olmaz. Başta müzik olmak üzere sanatın birçok alanı ile farklı branşlarda kurslar açıyoruz. İlgiden çok memnunuz. Kayıtlarımız 30 Eylül de sona eriyor. Tüm meraklıları bekliyoruz” diye konuştu.

Kurslarla ilgili bilgi almak isteyenler Çiğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü 386 42 09 – 302 numaralı telefonu arayabilirler.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv