Çocuklar için seramik atölyesi

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) iş birliğinde kurulan Sevil Yaşar Altaş Eğitim ve Kültür Merkezi Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesi (SEYAKMER), bu kez ilkokul öğrencileri için düzenlenen seramik atölyesine ev sahipliği yaptı

  • 0
  • 260
Çocuklar için seramik atölyesi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) iş birliğinde kurulan Sevil Yaşar Altaş Eğitim ve Kültür Merkezi Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesi (SEYAKMER), bu kez ilkokul öğrencileri için düzenlenen seramik atölyesine ev sahipliği yaptı. Seramik hamuru ile tanışan minik öğrenciler keyifli vakit geçirdi.

Çocukların zihinsel, kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ceşitli etkinlik ve atölyelere ev sahipliği yapan SEYAKMER’de düzenlenen seramik atölyesinin konukları bu kez İbrahim Zeki Emgin İlkokulu 1. sınıf öğrencileri oldu. SEYAKMER çalışanları eşliğinde gerçekleşen atölyede öğrenciler öncelikle seramik hamurunu oklava yardımıyla düzleştirmeyi, ardından da hamurla balık, kelebek, kedi, kuş gibi çeşitli hayvan figürleri yapmayı öğrendiler. Öğrenciler bir yandan eğlenip öğrenirken bir yandan da üretmenin keyfini yaşadılar.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Robotik takıma “Impact Award” ödülü

Yaz dopdolu geçecek

İtfaiye personeline yılan yakalama eğitimi

İlk mezuniyet, ilk heyecan!

DEÜ'ye Mükemmellik Ödülü

Sağlık Bilimleri'nden 250 mezun

Arşiv