Cumhuriyet Dönemi'nde İzmir'de Sanat Paneli 28 Nisan'da, Yaşar Üniversitesi'nde

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında, Yaşar Üniversitesi’nde “Cumhuriyet Dönemi'nde İzmir'de Sanat” konulu panel düzenleyecek.

  • 0
  • 490
Cumhuriyet Dönemi'nde İzmir'de Sanat Paneli 28 Nisan'da, Yaşar Üniversitesi'nde
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

1974 yılından bu yana eğitim, kültür ve sanat alanlarında toplumun gelişimi için çalışan, eğitim yatırımları, eğitim bursları, DYO Resim Ödülleri yarışması, Atatürk çalışmaları ve kültürel mirasın geleceğe taşınmasına yönelik olarak arkeolojik kazılara verdiği desteklerle öncü olan ve toplumsal yaşama değer katan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında, Yaşar Üniversitesi’nde “Cumhuriyet Dönemi'nde İzmir'de Sanat” konulu panel düzenleyecek.

28 Nisan’da gerçekleşecek olan, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Kahyaoğlu’nun oturum başkanlığını yapacağı panele Opera Sanatçısı Aytül Büyüksaraç, K2 Güncel Sanatlar Merkezi Başkanı Ayşegül Kurtel, Akademisyen Ressam Umur Türker ve Sanat Programları Yapımcısı Ressam Semra Ay Çırpan konuşmacı olarak katılacak.
Panelde, Cumhuriyet sonrası, ülkemizde müziğin ve müzik eğitmenliğinin gelişimi, Cumhuriyet döneminde İzmir'de galeri ve oluşumlar, İzmir’de görsel sanatların gelişimine katkıları olan kurumlar ve 2000 yılı sonrası sivil sanat inisiyatifleri konuşulacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Geliri Eğitime…

Pınar deprem bölgesindeki çocuklarla bir araya geliyor

3.Metropolis Tiyatro Festivali başladı

Büyük şair Nâzım Hikmet Kültürpark'ta anılacak

Haziran’da İzmir sanata doyacak

Çiğli, Nazım Hikmet’i anacak