Cumhuriyetimizin 99. yılı Ödemiş’te coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin 99. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Ödemiş’te de coşkulu ve görkemli etkinliklerle kutlandı.

  • 0
  • 340
Cumhuriyetimizin 99. yılı Ödemiş’te coşkuyla kutlandı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Cumhuriyetimizin 99. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Ödemiş’te de coşkulu ve görkemli etkinliklerle kutlandı. Kent merkezi ve eski beldelerdeki fener alaylarında vatandaşlar marşlar eşliğinde en büyük bayramı kutlarken Cumhuriyet coşkusu Gökçe konseriyle doruğa çıktı. Cumhuriyet Bayramı bisiklet turu da büyük ilgi gördü.

KONAKLI, OVAKENT, BİRGİ VE KAYMAKÇI’DA BAYRAM COŞKUSU

Ödemiş Belediyesi, Cumhuriyetimizin 99. yılı için kültür-sanat ve spor etkinlikleri düzenledi. Cumhuriyet Bayramımız için 27 Ekim’de eski beldelerden Konaklı ve Ovakent’te fener alayı yürüyüşü yapılırken 28 Ekim’de tarihi Birgi’nin sokakları Cumhuriyet Yürüyüşü ile şenlendi. 28 Ekim akşamı Kaymakçılı gençlerle birlikte geleneği sürdüren Ödemiş Belediyesi fener alayı düzenledi. Ege türkülerinin güçlü sesi Tolga Çandar, türkülerini Cumhuriyet Bayramı için söyledi. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar konser sonrası ünlü sanatçıyı kutladı.

7. EKİM GEÇİDİ KARMA RESİM SERGİSİ AÇILDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programı çerçevesinde Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ve Saraçoğlu Stadyumu’ndaki görkemli törenlerin ardından bayram sevinci Ödemiş Belediyesi’nin etkinlikleriyle sürdü.

Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde Özlem Tok’un küratörlüğünde 7.’si yapılan Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve ilçe protokolünün katıldığı sergi açılışında Ödemişli ünlü sanatçı Bedia Akartürk de yer aldı. 20 resim sanatçısının eserlerinin yer aldığı sergi 5 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

“CUMHURİYET İÇİN PEDALA KUVVET” DEDİLER

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Ödemiş Belediyesince düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu ile Ödemiş caddelerinde renkli görüntüler yaşandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemişli bisiklet gönüllüleri ile birlikte pedal çevirdi.

Salı Pazarı Parkı’ndan başlayan tur, Saraçoğlu Caddesi-Mezarbaşı Mevkii-Atatürk Caddesi-Beşgöz Kavşağı-Birgi yolu istikametlerini takip edip 125. Yıl Kültürpark’ta sonlandı. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün geniş güvenlik önlemleriyle yapılan etkinliğe Ödemiş Emniyetspor bisikletçileri de destek verdi. Her yaştan bisiklet tutkununun yer aldığı etkinlik sonunda Ödemiş Belediyesi tarafından çeşitli ikramlar yapıldı. Başkan Eriş, Cumhuriyetimizin 100. yılında da geniş kapsamlı bir bisiklet turu daha düzenleyeceklerini belirtti.

CUMHURİYET COŞKUSU CADDELERE AKTI

Cumhuriyet Bayramı akşamında coşku önce fener alayı ile başladı. Park Kafe önünden Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüş, Atatürk Caddesi-Beşgöz Kavşağı-Şehit Adnan Menderes Bulvarı-Sefa Kavşağı-Anadolu Caddesi-Salı Pazarı-Şair Nedim Sokağı-Denizciler Sokağı istikametinin ardından Saraçoğlu Stadyumu önünde sona erdi. Ödemişli gençler kavşaklarda yaktıkları meşalelerle yürüyüşün coşkusuna coşku kattı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş ile birlikte balkonlardan bayram sevincine ortak olan Ödemişlileri selamladı.

Yürüyüş sonrası DJ Uğur, sahne performansıyla alanı dolduran binlerce Ödemişli’yi coşturdu. DJ Uğur’un ardından sevilen sanatçı Gökçe, şarkılarıyla Cumhuriyet Bayramı sevincine ortak oldu. Katılımcılar cep telefonlarının ışıklarıyla görsel şova imza atarken Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ünlü sanatçıya Efe heykeli ve çiçek takdim etti.

BAŞKAN ERİŞ: “EMİNİM Kİ MUSTAFA KEMAL DE SİZLERİ GÖRÜYORDUR”

“Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bağımsız ve modern Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yılına kavuşmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu en büyük bayram yüreği bayrak ve vatan aşkıyla çarpan herkese kutlu olsun” diyen Başkan Eriş şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 99. Yıl coşkusunu böylesine güzel yaşadığınız için eminim ki Mustafa Kemal de sizleri görüyordur. Cumhuriyet’in emanet edildiği gençlerimiz, değerli kadınlarımız Cumhuriyet’in güzelliklerini doya doya yaşamanızı diliyoruz. Bu yıl 99. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. Yılında hep beraber eksiksiz, daha da görkemli kutlamalarla bir arada olacağız. Bu bayram günlerinde sevinçle, coşkuyla, özgürce bir arada olmayı borçlu olduğumuz Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşlarını, vatanımız için bayrağımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnetle, saygıyla, şükranla, rahmetle anıyoruz”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Kerbela şehitlerini unutmayacağız

Kanlı Yasa Teklifini Kabul Etmiyor

Öldürme yasasına karşıyız

Kültürpark’ı gözümüz gibi koruyacağız

Ekiplerle birlikte sahaya indi

Belediye ekipleri tüm imkanlarıyla sahada