Dayanışma buluşması

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, amatör spor kulübü temsilcileri ile bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği buluşmada, amatör kulüplerin sorunları konuşuldu ve sporda altyapının güçlendirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

  • 0
  • 1.284
Dayanışma buluşması
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, amatör spor kulübü temsilcileri ile bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği buluşmada, amatör kulüplerin sorunları konuşuldu ve sporda altyapının güçlendirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

Sporun ve sporcunun daimi destekçisi olduklarını vurgulayan Başkan Tugay, konuşmasında şunları kaydetti: “Karşıyaka bir spor kenti. Biz de sporda fark yaratacak işler yapmayı çok istiyoruz. Bunun için tesisler açmaya, mevcut tesisleri olabildiğince bakımlı halde tutmaya, spor faaliyetleri düzenlemeye çalışıyoruz. Ekonomik kriz ve pandemi bizi kısıtladı. Buna karşılık ayakta kaldık, iyi işler yaptık. Belediye idaresinde işleri sıkı tutan biri olarak önce Spor Müdürü sonra da Başkan Yardımcımız olan Berkhan Alptekin’in çalışmaları çok önemli. Cenk Karslı arkadaşımız da sizlerle yakından ilgilenmek adına sorumlumuz olarak çok değerli çabalar gösteriyor. Spor Müdürlüğümüz bünyesindeki çalışanlarımızla yapıyorlar işlerini. Her birine teşekkür ediyorum. Biz bugün o sahada gördüğümüz 10 yaşındaki çocukların gelecekte büyük oyuncular olmasını hayal ediyoruz. Ama ileriki aşamalarda spordan kopabiliyorlar. Bunu durdurmak için ne yapmamız lazım diye düşünüyoruz. Doğru kişileri doğru spora yönlendirmek istiyoruz. Bunun için bir Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi kurduk. Burada çocukların hangi spora yatkın olduğuna, hangi dalda başarılı olabileceğine dair değerlendirme yapılıyor. 6 ay, 2 yıl gibi sürelerle gelişmeleri de takip ediliyor. Bu şekilde spor dalı ile ilgili gelişimi iyi mi, yeterli mi diye bakılıyor. Türkiye’de başka yerde var mı bilmiyorum ama bu Karşıyaka’da sunulan, elinizin altında olan çok özel bir imkan. Sporun ve sporcunun yanında olmak için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim. Ben de daha aktif daha, başarılı spor çalışmaları bekliyorum. Yetenekli insanları bulacağız. Bundan emin olduğumuz zaman destekleme görevi de bizim. Maddi imkansızlığı olan çocuklara ekstra destekler sağlayalım. Ailelerine yardımcı olalım. Sizde bu motivasyonu gördükçe biz de her zaman desteğimizi sürdürürüz. Yaptığınız emek ve fedakarlık işi; bunun için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

“İYİ Kİ YANIMIZDASINIZ”
Destekleri için Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a teşekkür eden Karşıyaka Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Metin Acaroğlu da “Devamlı varlığını üzerimizde hissettiğimiz bir belediyemiz var. Belediye Başkanımız, içimizden biri olan Berkhan Başkanımız ile daha da ulaşılabilir hale getirdi Spor Müdürlüğü’nü. Bir ihtiyacımızı, bir ricamızı ilettiğimizde hemen çözüm bulmaya çalışıyorlar. En son Hasan Türker Sahası yenilendi. Demirköprü Sahası’nın ışıklandırması yapıldı. Efsaneler Sahası ve Fikri Altay Sahası’na ışıklandırma yapıldı. Malzeme dağıtımı yapıldı. Belediye Başkanım ve Başkan Yardımcıma çok teşekkürlerimi iletiyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizim yanımızdasınız. Bundan sonra da iş birliğimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Berkhan Alptekin ise “Bizler özellikle önce Nevzat Başkan ile başlayan, Metin Başkan’ın göreve gelmesiyle devam eden süreçte amatör kulüplerle yakinen, belediyemizin parçasıymış gibi haberleştik. Amatör kulüpler bizim parçamız. Başkanımızın vizyonu çerçevesinde, sporda onlarla birlikte hareket etmenin önemine hep inandık. Birlik ve beraberliğimizin aynı şekilde artarak devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Ege Atletik voleybolda İzmir şampiyonu

İzmir’in futbolcu kızları geleceğe umut oldu

Doğan Turhan Kupaları Sahiplerini Buldu

Karşıyakalılar günü sporla karşılıyor

Işık 10. Çeşme Open Şampiyonu Oldu

Bostanlıspor Yaz Spor Okulları açıldı