Dayanışmayı büyüten market

SOSYAL belediyeciliğin en güzel örneklerini tek tek hayata geçiren Buca Belediyesi, Sosyal Market aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıdadan deterjana kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

  • 0
  • 175
Dayanışmayı büyüten market
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

SOSYAL belediyeciliğin en güzel örneklerini tek tek hayata geçiren Buca Belediyesi, Sosyal Market aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıdadan deterjana kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kentteki dayanışma ruhunu büyütmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle birçok kişi maddi çıkmaza girerken, Buca Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze de olsa nefes aldıracak bir uygulamayı hayata geçirdi. Belediyenin Sosyal Hizmetler, Yaşlılar ve Engelliler Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen dar gelirli ailelere Üzüm Kart dağıtıldı. Üzüm Kart sahibi aileler, her ay Buca Belediyesi’nin hizmet binasının zemin katında yer alan Sosyal Market’ten alışveriş yapabilecek.

DAYANIŞMA RUHU BÜYÜYOR
Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın Anadolu kültürünün en önemli özelliği olduğuna değinen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar hepimizin malumu. Her gün artan fiyatlar karşısında elimiz kolumuz bağlı. Bu durumda yerel yönetim olarak taşın altına elimizi koymak, hemşehrilerimize destek olabilmek adına ‘ne yapabiliriz’ diye düşündük. Sosyal Market’imizi dar gelirli vatandaşlarımıza açtık. Dayanışma ruhunu büyütmekten dolayı mutluyuz. Hedefimiz ileride çok daha fazla vatandaşımıza ulaşmak” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6 ayda 500 köpek sahiplendirildi

Mahalle mahalle ilaçlama

Klaros’un Tanıtımına destek

Hayat her yaşta güzel!

Bornova’da coşku dolu Türk Sanat Müziği Konseri

Genel Başkanla Başkan, Nikah Şahidi

Arşiv