Depremzede öğrenciler Bayraklı’da eğitime devam edecek

Bayraklı Belediyesi, Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi sonrası bölgeden ayrılarak Bayraklı’ya yerleşen ortaokul ve lise öğrencilerine Sosyal Etkinlik Merkezi’nin kapılarını açtı. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin eğitim sürecinden geri kalmaması için çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Sandal “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi.

  • 0
  • 468
Depremzede öğrenciler Bayraklı’da eğitime devam edecek
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Büyük felaketin ilk gününden itibaren vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, anaokullarının ardından lise ve üniversiteye ücretsiz hazırlık kurslarının verildiği Sosyal Etkinlik Merkezi’nin kapılarını da deprem sonrasında Bayraklı’ya yerleşen ortaokul ve lise öğrencilerine açtı. Sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerin başvuru ve kayıt ile ilgili 477 20 00 numaralı telefondan bilgi alabileceği belirtildi.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal Depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan da çocuklarımızın eğitimden uzak kalmamaları gerekiyor. Bunun için gerek anaokulu gerekse ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımıza bünyemizdeki eğitim kurumlarının kapılarını sonuna kadar açtık. Her konuda çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin yanında olmayı sürdüreceğiz. Biz dayanışmayla büyüyen birlikte güçlenen büyük bir aileyiz ve yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Gıda ve tarım uzmanları İzmir’de buluştu

DEÜ'de Bahar Şenliği Coşkusu

Habercilik ruhu mazeret dinlemez

Entegrasyon Değil Bütünleşme

İleri Yaşta Egzersiz ve Spor Sempozyumu

Turizm Fakültesinde mezuniyet coşkusu

Arşiv