Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi bünyesindeki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği - EPDAD tarafından akredite edildi. EPDAD tarafından çevrim içi ve yüz yüze yapılan değerlendirme sürecinin ardından program akreditasyonu gerçekleşen DEÜ’nün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’na, böylelikle 2027 yılına kadar 3 yıl süreyle akreditasyon verildi.

  • 0
  • 364
Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi bünyesindeki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği - EPDAD tarafından akredite edildi. Türkiye’de özerk ve alanında yetkin bir kurum olan EPDAD tarafından 2023-2024 döneminde çevrim içi ve yüz yüze yapılan değerlendirme sürecinin ardından 16 Nisan 2024 tarihinde program akreditasyonu gerçekleşen DEÜ’nün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’na, böylelikle 2027 yılına kadar 3 yıl süreyle akreditasyon verildi.

“KALİTE STANDARTIMIZ ARTIYOR”
Gelişmeyi değerlendiren DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin farklı fakülte ve bölümlerinin son dönemde elde ettiği yeterliliklerle kalite standartlarını her geçen gün artırdığına dikkat çekti. Son olarak DEÜ’nün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nın akreditasyon sürecini başarıyla tamamlamasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Rektör V. Ak, “Ülkemizin köklü eğitim fakültelerinden birisi olan Buca Eğitim Fakültemiz, bu gelişmeyle kalitesini bir kez daha ortaya koydu. Böylelikle Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalımız, nitelikli gücünü, standartını ve güvenirliliğini EPDAD tesciliyle biraz daha yükseltmiş oldu. Gerek fakültemiz gerek ilgili bölümümüzdeki tüm öğretim üyelerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Daha önce de belirttiğim gibi, Üniversitemizdeki diğer bölüm ve programlarımızda da akreditasyon süreçleri devam ediyor. Onların da en kısa sürede akredite olacaklarına inanıyorum” dedi.

İLK KEZ AKREDİTE EDİLDİ
DEÜ Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Yeşildere İmre ise program akreditasyon gelişmesine yönelik şunları kaydetti: “Buca Eğitim Fakültesi olarak Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programımızın EPDAD tarafından ilk kez olarak akredite edilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu 3 yıllık bir akreditasyon ancak bu sürenin sonunda, saha ziyaretine gerek olmaksızın, hazırlanacak ana raporun sonucuna göre akreditasyon 2 yıl daha uzatılacaktır. Bölümümüzün kalitesinin önemli bir göstergesi olan bu gelişmede, başta akreditasyon başvuru sürecini başlatan, Dekanlık görevini kendisinden devraldığım DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Esra Bukova Güzel olmak üzere, Üniversitemizin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (RPD) Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Diğdem Müge Siyez’e, Fakülte Akreditasyon Koordinatörü Prof. Dr. Aslı Uz Baş’a, RPD anabilim dalı öğretim üyelerine ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Üst Yönetimimize teşekkür ediyorum. Fakültemizde her alanda sürekli iyileşme için Kalite Güvence çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

THE'nin sıralamasında büyük başarı

Türkiye’nin En Genç Kadın Profesörü İKÇÜ’lü

Bahçeşehir'in gurur tablosu

Genç itfaiyecileri sıkı eğitimlerle göreve hazırlanıyor

Bu festival kaçmaz

Bahar şenliği coşkusu

Arşiv