Dev kompleks sporcularını ağırlamaya başladı

Torbalı Belediyesi’nin Erdemoğlu Holding (Merinos-Sasa) işbirliğiyle Cumhuriyet Mahallesi’ne kazandırılan spor kompleksi sporcularını ağırlamaya başladı. Yoğun talep gören dev kompleks genç sporculardan da tam not aldı

  • 0
  • 1.139
Dev kompleks sporcularını ağırlamaya başladı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Torbalı Belediyesi’nin Erdemoğlu Holding (Merinos-Sasa) işbirliğiyle Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan belediyeye ait arsaya kazandırdığı spor kompleksinin açılışı 2 hafta önce gerçekleşmişti. Sadece 6 ayda inşaatı tamamlanan, peyzaj çalışmaları gerçekleşen kompleks, sporculara hizmet vermeye başladı. İlçedeki, Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı kapalı spor salonunun depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılmasıyla birlikte, ilçede büyük bir eksiklik olan kapalı salon ihtiyacını da gideren dev kompleks yoğun talep görüyor. Donanımı ve şıklığıyla dikkat çeken spor kompleksi, kurslarda eğitim gören öğrencilere tahsis ediliyor. Kompleksin kullanımı konusunda gerekli planlamalar yapılırken, genç sporcular da tesisten oldukça memnun kaldı. Öte yandan yeni açılan kapalı spor salonu ile birlikte salon sayısı 2’ye çıkan Torbalı Belediyesi, Koruluk’ta bulunan diğer salonu da ilçedeki kulüplere tahsis ediyor.

TEKİN: “BÜYÜK BİR EKSİKLİĞİ GİDERMİŞ OLDUK”
Torbalı’ya çok önemli bir tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, yaptığı açıklamada “ İki hafta önce açılışını gerçekleştirdiğimiz İbrahim Erdemoğlu Kapalı Spor Salonumuz, genç sporcularını ağırlamaya başladı. Torbalı’mıza çok yakışan spor kompleksimiz genç sporcuların yetiştirilmesine katkı sağlayacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz için ilçemize kazandırdığımız tesisimiz ilçedeki büyük bir eksikliği de gidermiş oldu. Bu anlamda spor kompleksimizin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta değerli iş insanı İbrahim Erdemoğlu olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En hızlı, en zevkli, en anlamlı maraton

Uluslararası standartlara sahip spor tesisi için gün sayıyor

İzmir’in özel çocukları kente başarıyla döndü

DAÇKA ligde fırtına

TSYD ile Altınordu'dan iş birliği

3. Ayak ödülleri sahiplerini buldu

Arşiv