Dikili'de 100. yıl coşkusu

Cumhuriyetin 100. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Dikili’de de coşkuyla kutlandı.

  • 0
  • 320
Dikili'de 100. yıl coşkusu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Cumhuriyetin 100. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Dikili’de de coşkuyla kutlandı. Dikili Belediyesi bünyesinde bir hafta süren Cumhuriyet Bayramı Programı kapsamında Dikili Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro oyunları, belgesel gösterimi, konser etkinlikleri düzenlenirken ilkokullar ve parklarda çocuklar için oyun grupları kuruldu.

Dikili Belediyesi tarafından ilçe genelinde düzenlenen “Cumhuriyet’in 100. Yılı” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz tarafından verildi.

Dikili ve Çandarlı’da 100. Yıl Korteji

Dikili Belediyesi öncülüğünde 28 Ekim Cumartesi Dikili’de, 29 Ekim Pazar akşamı Çandarlı’da gerçekleştirilen “Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Korteji”nde binlerce kişi Türk Bayrakları, Atatürk posterleri, meşaleler ile katılarak tek yürek oldu.

Dikili Atatürk Meydanı’nda düzenlenen DJ Berna Öztürk konserinde vatandaşlar marşlar ve şarkılara eşlik ederek bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Dikili Erdal İnönü Erdal İnönü Stadyumu’nda gerçekleşen ilçe protokolünün katıldığı resmi kutlama programında Dikili Belediyesi, Dikili Halk Eğitimi Merkezi, Cumhuriyet Ortaokulu iş birliği ile sergilenen 7’den 70’e zeybek gösterisi büyük alkış aldı.

Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlamaları kapsamında Dikili Belediyesi tarafından 75. Yıl Parkı’na kazandırılan “Cumhuriyetin 100. Yılı Anıtı”nın açılışı Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, İlçe Kaymakamı Ali Edip Budan, belediye meclis üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Saat 19.23’te 1923 meşale ile Dikili aydınlandı

Saatler 19.23’ü gösterdiğinde 75. Yıl Parkı ile Bademli Balıkçı Barınağı arasında sahil boyunca 1923 meşale Cumhuriyet için yandı. Denizden balıkçı teknelerinin de destek verdiği meşale gösterisi görkemli bir manzara oluşturdu.

Başkan Kırgöz: “Cumhuriyetimizin ışığı hiçbir zaman sönmeyecek.”

Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir kutlama programı gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Adil Kırgöz şu ifadelerde bulundu “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün benim en büyük eserim diyerek gençlerimiz başta olmak üzere hepimize emanet ettiği devrimlerin, reformların, bağımsızlığın mihenk taşı Cumhuriyetimiz 100. Yaşında. Cumhuriyetimizin 100. Yılı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yüzyıl önce tüm imkansızlıklara, olumsuzluklara rağmen bu güzel ülkeyi kurup Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yol arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyetimizin ışığı hiçbir zaman sönmeyecek.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir’e canımız gibi sahip çıkmaya devam edeceğiz

Lösev’den ailelere 50 bin Tl’lik yardım çeki

Bayramda İzmir’de toplu ulaşım ücretsiz

Ağaçlar taşınarak koruma altına alınacak

Kurban Bayramı için bağış kampanyası başladı

Anlamlı davet

Arşiv