Doğu’dan Batı’ya Sevgi Yolu

Kısa adı KİTVAK olan Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nın düzenlediği “Doğu’dan Batı’ya Sevgi Yolu” temalı kültür etkinliği, tarihi Agora’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleşti. 3 bin yıllık takı ve motiflerden esinlenerek hazırlanmış 30 setlik takı koleksiyonunun ünlü mankenlerce tanıtıldığı etkinlik büyük beğeni toplarken, KİTVAK Başkanı A.İklil Ulueren, “Hizmetlerimizin gerçekleştirilmesinde katkısı olan hayırseverlerimize minnettarız” diye konuştu.

  • 0
  • 2.563
Doğu’dan Batı’ya Sevgi Yolu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Hizmette çeyrek asrı geride bırakan, 25 yıla 4 büyük eser sığdıran KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) projelerine gelir sağlamak amacıyla sürdürdüğü etkinlik zincirine yeni bir halka daha ekledi. Vakıf tarafından Ege ve Dokuz Eylül Üniversite Hastaneleri kampüslerinde yaptırılan konukevlerinde kalan ancak ödeme gücü bulunmayan hasta ve hasta yakınları için hayata geçirilen “askıda oda” projesi, dün gece gerçekleşen “Doğu’dan Batı’ya Sevgi Yolu” etkinliği ile büyük destek buldu.

Işıklandırılmasıyla muhteşem bir sahneye dönüşen tarihi Agora ören yerindeki etkinlik, KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı İklil Ulueren’in açılış konuşmasıyla başladı. Katılımın yüksek olduğu geceyi sponsorların büyük desteği ile düzenlediklerini söyleyen Ulueren, “Büyük emeklerle organize ettiğimiz bu kültür etkinliği ve özgün takı defilesi, hepimizi Zerzevan’dan Agora’ya harika bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuk KİTVAK’ın Askıda Oda projesine destek amaçlı olarak hayata geçirildi. Emek veren tüm partnerlerimize, destekçilerimize, bağışçılarımıza, gönül dostlarımıza ve konuklarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. İyi ki varsınız” dedi. Vakıf Başkanı, bu etkinlik için Agora’nın kapılarını açan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da ayrıca minnettar olduklarını söyledi.  

Antik Symrna Kazı Başkanı Doç. Dr. Akın Ersoy ile Diyarbakır’daki Zerzevan Kalesi’nin Kazı Başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun’un slayt gösterili sunumlarının ardından sahne mankenlerin oldu. Aralarında Wilma Elles, Simge Tertemiz ve Elif Ece Uzun’un da yer aldığı Rönesans Model Ajans mankenlerinin yer aldığı defilede, Zerzevan Kalesi’ndeki kazılar sırasında bulunan ve Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü kuyumculuk atölyesinde birebir aynısı üretilen Roma dönemine ait takılar tanıtıldı. Kolye, küpe, bilezik, yüzüklerin yanısıra kemer tokalarının da yer aldığı 30 setlik koleksiyon, Agora’nın büyüleyici ortamında yeni bir anlam kazandı.
Gecenin finalinde sponsorlar İzmir Ticaret Odası, Kansan Makine, Hidropro A.Ş, HugoBoss, Petek Pastaneleri, Dante Mimarlık, Kahya İnşaat ve İzmir Ticaret Borsası ile basın sponsorları Ege Telgraf ve Ege’de Son Söz’e,  İzmir Müze Müdürlüğü’ne, Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü’ne, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Rönesans Model Ajans Kurucu Başkanı Akif Örük’e ve kokteyl sırasındaki mini konseriyle davetlileri büyüleyen genç arp sanatçısı Ala Atay’a  birer şükran plaketi sunuldu.

Fotoğraf Galerisi
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bu kermes çocukların geleceği için

Coşkulu Bahar Festivali

Bu konser Çocuk acil ve yoğun bakım için

Birinci Yılda 14 yeni üye

Soylu’ya Vefa Gecesi

Tağıl, Gabon Fahri Konsolosu

Arşiv