Dünden Yarına Cumhuriyet Değerleri

Hemşirelik Fakültesi Fuaye alanında “Bugünün Fotoğrafları ile Dünden Yarına Cumhuriyet Değerleri Fotoğraf Sergisi” açıldı. Fotoğraf sergisinde, Cumhuriyet ve Atatürk değerlerini fotoğraflar ile somutlaştırıp, bu değerlerin vurgulanarak bireylerin hafızalarında iz bırakması amaçlandı.

  • 0
  • 178
Dünden Yarına Cumhuriyet Değerleri
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi(EÜ) tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında EÜ Hemşirelik Fakültesi anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Eda Dolgun, Arş. Gör. Dr. Nilay Çerkezoğlu, Fakülte Öğrencileri; Defne Topuz, Görkem Gülsoy, Gizem Güzel, Ömer Faruk Kömür ve Aslı Yıldırım tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, “Bugünün Fotoğrafları ile Dünden Yarına Cumhuriyet Değerleri Fotoğraf Sergisi” açıldı. Fotoğraf sergisinde, Cumhuriyet ve Atatürk değerlerini fotoğraflar ile somutlaştırıp, bu değerlerin vurgulanarak bireylerin hafızalarında iz bırakması amaçlandı.

“Cumhuriyetin değerlerine fotoğraflarla dikkat çektik”

Hemşirelik Fakültesi Fuaye alanında gerçekleştirilen serginin açılışına, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Eda Dolgun, Doç. Dr. Fahriye Vatan, proje ekibi, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı. Fotoğraf Sergisinin açılışında konuşan Doç. Dr. Dolgun, “Cumhuriyet ve Atatürk değerlerinin korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesi çok önemlidir. Biz de bu nedenle Cumhuriyetimizin bize kazandırdığı değerler olan ‘demokrasi, milli irade, yenilikçilik, ulusal bilinç, tam bağımsızlık, milli egemenlik, çağdaşlık, akılcılık, ve kadın hakları’ gibi bazı alt başlıklara fotoğraflar ile dikkat çekerek vurgulamak istedik. ‘Bugünün Fotoğrafları ile Dünden Yarına Cumhuriyet Değerleri Fotoğraf Sergisi’nde’ öğrencilerimiz tarafından çekilen pek çok fotoğraf sergilendi” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İZSU, enerji ihtiyacını güneşten karşılayacak

Gün Sabah Sporuyla Başlıyor

Kartopu gibi büyüyor

Alaçatı'da çevre temizliği

Hayvan hakları savunucularıyla buluştu

İzmir Metrosu’nun 28’lik delikanlısı

Arşiv