Eczacılıkta Kepler Havaya

  • 0
  • 1.174
Yazı Boyutu:

Haber: İbrahim AKKOYUNLU

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2008-2009 öğretim yılı mezunlarını törenle uğurladı. Törene Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, Ege Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Bülent Özkan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Pabuççuoğlu ile mezun olan yeni eczacıların aileleri ve yakınları katıldı.

Mezuniyet töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye gelen Dekan Prof. Dr. Varol Pabuççuoğlu “34.yaşını kutlayan fakültemiz bu dönem 4 yıllık öğretime tabi tutulan son mezunlarımızı uğurlamaktayız. Bugün burada 5 yıllık sisteme dahil olan öğrencilerimizi de ağırlamaktayız.” dedi. Değişime ve öğrenmeye açık, yurtiçi ve yurtdışı ilişkilerini sürekli geliştiren bir fakülte olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Pabuççuoğlu, her yıl 20’den fazla projeyle ve artan makale yazımıyla Eczacılık Fakültesi ile gurur duyduğunu belirtti.

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vural Pabuççuoğlu’nun ardından kürsüye gelen Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz adına yaptığı konuşmada, tüm mezunlara ve ailelerine teşekkür ederek, mezunlara önlerindeki hayat mücadelelerinde başarılar diledi.

Eczacılık Fakültesi’ni üstün bir başarıyla bitiren fakülte birincisi Gökçe Yıldırım, ikincisi Hilal Saruhan, üçüncüsü Kerim Sevlim plaketleri ile ödüllerini Prof. Dr. Varol Pabuççuoğlu ve Prof. Dr. Atilla Silkü’nün ellerinden aldılar. Fakülteden birincilikle mezun olan Gökçe Yıldırım yaptığı konuşmasında kendisini yetiştiren ailesine ve öğretim görevlilerine teşekkürlerini sundu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Fırtık Kız

Muhteşem dönüş

Yaşam Köyü’nde zeytinyağı sabunu atölyesi

Arşiv