Ege BESYO yeni kondisyon merkezine kavuştu

  • 0
  • 2.829
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)  bünyesinde oluşturulan Kondisyon Salonu törenle açıldı.  

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna öğrencilerin ve personelin yararlanacağı Kondisyon Salonu düzenlenen törenle açıldı.  Salonun açılışına Ege Üniversite Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof Dr. Mehmet Süer Anaç ve Prof. Dr. Atilla Silkü, BESYO Okul Müdürü Prof. Dr. Birol Doğan, EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bülent Göksel öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Ege Üniversite Rektörü  Prof. Dr. Candeğer Yılmaz “Bu kondisyon merkezimizde hazırlanan öğrencilerimiz inşallah başarılı ve sağlıklı birer sporcu olacaklardır.
Okulun Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersin Altıparmak, “Kondisyon merkezimizde 34 tane dünya standartlarında aletimiz var. Salonumuzun amacı kardiyo ve izotonik çalışmalar. Yani kas geliştirici ve sıkılaştırıcı çalışmalar üzerine açılan bir salon üniversitemiz öğrencilerine ve üniversite personelimize hizmet verecek. Şimdiye kadar üniversitemizde bu teknolojide bir salonun bulunmaması büyük eksikti. Bu kondisyon merkezinin açılmasıyla bu büyük eksikliğinde giderildiğini ümit ediyorum.  Salonumuzda ayrıca jimnastik aletleri, serbest ağırlıklarımız ile koşu bantlarımız ve bisikletlerimiz var. Bunların dışında tabi bütün kas gruplarına yönelik çalışmalarının da bulunduğunu sözlerine ekledi. İZMİR (Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu