Ege’de müziğin sesi organ bağışı için yükselecek

Ege Üniversitesi’nde organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenleniyor.

  • 0
  • 313
Ege’de müziğin sesi organ bağışı için yükselecek
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi’nde organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenleniyor. Ege Üniversitesi öğretim elemanlarından oluşan rock grubu “The Rocktors” organ bağışına dikkat çekmek amacıyla konser verecek.

Ülkemizde 3-9 Kasım tarihleri arası her yıl “Organ ve Doku Bağışı Haftası” olarak kutlanıyor.  Ege Üniversitesi, organ ve doku bağışına sosyal ve bilimsel etkinliklerin yanı sıra müzik yoluyla da dikkat çekmeyi hedefliyor. Ege Üniversitesi Rocktors grubu, 9 Kasım 2018 Cuma günü saat 18:30’da Kampüs Ana Giriş Kapısında konser verecek. Rock ve Hard Rock türü müzik yapan grup; Bon Jovi, Deep Purple, The Cure, Mor ve Ötesi, Duman, Yüksek Sadakat gibi grupların şarkılarını çalıyor. Ege Üniversitesi öğretim elemanlarından oluşan rock grubu “The Rocktors” bir yandan organ ve doku bağışına dikkat çekerken diğer yandan Egeli gençleri mest edecek.

Hayata bir şans daha vermenin önemli bir yolu da organ nakli.  Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından birisi. Gelişen teknolojiyle birlikte tıp alanında artan imkânlar, organ naklinde de önemli gelişmelere sahne oluyor. Organ ve doku nakli, tedavisi sadece nakil ile mümkün olan organları hasar görmüş hastalara büyük umut ışığı oluyor. Ege Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi, organ naklinde dünyanın söz sahibi merkezlerinden birisi. Ege Üniversitesi’nde kazanılmış merkez tecrübesi ve iyi yetişmiş cerrahi kadro sayesinde dünya standartlarında sağ kalım oranlarında organ nakilleri yapılıyor. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Minik ressamlar hem Cumhuriyet’i hem de umudu resmetti

Neşeli coşkulu muhteşem kapanış

30 Yılın İzleyicisine teşekkür: Maffy’s Jazz

Dikili’de Görkemli açılış

Bayraklı’da sanat şöleni

“Feminen” Çağdaş Dans Performansı 30. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde