EGE-KOOP'tan çifte müjde

37 yılda İzmir’in 12 ilçesinde 5 milyon m2’lik imarlı konut alanlarında bitirdiği tüm projeleriyle dikkat çeken, üstyapı ve yarattığı orman alanlarıyla, parklarıyla, altyapısıyla, eğitim alanlarını tamamlayıp yatırımcısına teslim eden, 10’un üzerinde yeni mahalle kuran Ege-Koop, şimdi de yeni iki projesiyle “nerede kalmıştık” diyerek gündem yaratacak.

  • 0
  • 382
EGE-KOOP'tan çifte müjde
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

37 yılda İzmir’in 12 ilçesinde 5 milyon m2’lik imarlı konut alanlarında bitirdiği tüm projeleriyle dikkat çeken, üstyapı ve yarattığı orman alanlarıyla, parklarıyla, altyapısıyla, eğitim alanlarını tamamlayıp yatırımcısına teslim eden, 10’un üzerinde yeni mahalle kuran Ege-Koop, şimdi de yeni iki projesiyle “nerede kalmıştık” diyerek gündem yaratacak.

1988-1989 yıllarında tamamladığı projelerin de, 30 Ekim depreminin ardından en ufak bir problemin yaşanmadığı belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin ASLAN, İzmir içinden ve dışından gelen yoğun talep üzerine yılın ikinci yarısında iki yeni proje için düğmeye bastıklarını söyledi.

Beklentiyi karşılayacak
Birçok projesini "erken" teslim ederek üstüne para iadesi de yapan Ege-Koop'un yeni projeleri, yatırımcının tüm beklentilerini karşılayacağını söyleyen Hüseyin ASLAN, kentin iki farklı noktasında biri dikey, diğeri yatay mimariye sahip projelerin yine halkın büyük ilgisini çekeceğini kaydetti, şöyle devam etti: "Ege-Koop her zaman olduğu gibi yine kalitesini ortaya koyacak. İzmir'in en gözde sayfiye yerinde yatay mimari, bahçeli ve sosyal tesisleriyle oluşturacağı bağımsız konutlar ses getirecek. Diğeri de kent merkezinde dikey mimariyle fark yaratacak."

Yüksek tecrübeye sahip
Artan arsa fiyatları ve maliyetler nedeniyle ev almakta zorlanan vatandaşların yeniden kooperatiflerin yolunu tuttuğunu ifade eden ASLAN, yatay mimaride eşsiz bir tecrübeye sahip olduklarına dikkat çekti, bugüne kadar 2 milyon m2’lik imarlı alanda 400 ila 1000 m2’lik bahçesiyle iki bin bağımsız villa ile 140 villadan oluşan Güzelbahçe Çelik Evleri, 136 villadan oluşan Dört Mevsim Konaklarını hayata geçirdiklerini, dikey mimaride de kimsenin kıramayacağı rekoru kırdıklarını belirtti.  

Yüzde 600 kazandırıyor
Şimdiye kadar yaptıkları projelerden bugüne kadar ne satılık, ne de kiralık tek bir konutun  olmadığını, yatırımcısına yüzde 500-600 oranında getiri sağladığını belirten ASLAN, yeni projenin de yine alt ve üstyapısıyla ve sosyal ve kültürel tesisleriyle en ince detayına kadar planlandığını açıkladı.

Eşi-benzeri bulunmuyor
1. sürpriz projenin bilinen tüm sosyal donatı alanlarından fazlasına sahip olacağını, doğa ile iç içe ama şehrin içinde, aynı zamanda denizle de bütünleşecek şekilde hazırlandığını söyleyen ASLAN, "Eşi benzeri olmayan, isteyenin yılın 12 ayı, isteyenin yazlık gibi kullanacağı dubleks, bahçeli bir sağlıklı yaşam merkezini hayata geçireceğiz" dedi.

Simge bir bina olacak
Diğer 2. sürpriz projenin şehrin kalbinde ofis ve konut alanlarından oluşan karma ve dikey bir eser olacağını ifade eden ASLAN, "Her yere yakın ve her yerin de ona yakın olduğu harika bir lokasyonda inşa edilecek. Hem iş dünyasının hem de ev yaşamının tüm ihtiyaçlarından fazlasını sunan bir proje hazırladık. Şehrimizin simge yeni binası olacak" diye konuştu.

Kazanan değil Kazandıran kurum
Pandemi ve deprem nedeniyle İzmir'de konut tercihinin değiştiğini, buna bağlı talep artışının yanında inşaat sektöründeki artan maliyetler nedeniyle de konut sahibi olmanın giderek zorlaştığını söyleyen Hüseyin ASLAN, "İşte bu yüzden Ege-Koop yine elini taşın altına koydu. Çünkü biz kazanan değil, kazandıran bir kurumuz" dedi.

Konutla birlikte para iade edildi
ASLAN şöyle devam etti: "Bünyemizde her meslek grubundan üyelerin oluşturduğu 200 kooperatif var. Bugüne kadar 13 dev projemizle 5 milyon metrekare yüzölçümünde çağdaş kentler kurduk. Bu konutlar için 150 kilometre yol yaptık. 150 kilometre kanalizasyon, 160 kilometre içme suyu hattı döşedik. 500 bin metrekare park yaptık. Bununla da yetinmedik. Meyve bahçeleri, seralar kurduk. 200 binin üzerinde fidan diktik. Yine yetinmedik. Ege-Koop okullarını ve laboratuvarlarını kurduk. Projelerimizi 2-2.5 yılda tamamlayıp, erken teslim nedeniyle de proje ortaklarına para iadesi yaptık. Bunu Türkiye'de yapabilen başka hiçbir kurum yok" dedi.

'Acele etmeyin, bekleyin'
Tamamlanan projelerde bugüne kadar Avrupa Konseyi Sosyal Kalkınma Fonu’ndan Türkiye’nin Hazine Garantörlüğünde, dış kaynaklı ve kur garantili kredi ve bankalardan Ege-Koop garantörlüğünde 2 milyar 215 milyon dolar kredi kullandırıldığını kaydeden ASLAN, "İşte bu yüzden kazanan değil, kazandıran hatta daha çok kazandıran bir kurumuz. Bu yüzden konut ve işyeri almak için sakın acele etmeyin, Ege-Koop'u bekleyin" şeklinde konuştu.


 


EGE-KOOP’UN İZMİR’E KAZANDIRDIĞI DEV PROJELER

. Egekent-1/Çiğli 9448 konut
. Egekent-2/Ulukent 1417 konut
. Egekent-3/Buca 4035 konut
. Egekent-4/Ayrancılar 1600 konut
. Villakent/Seyrek (bahçeli konutlar) 2000 villa
. Karşıyaka Körfez Evleri/Bayraklı 703 konut
. 25. Yıl Konutları/Bayraklı 395 konut
. Güzelbahçe Evleri (Çelik Konutlar) 140 villa
. Dört Mevsim Konakları/Güzelbahçe 136 villa
. Keyifli Yaşam/Menemen-Seyrek 180 konut
. Gedizkent-2/Menemen 190 konut
. Muhtelif projeler 5200 konut
. Alışveriş Merkezi/Ayrancılar 61 işyeri
. Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi 129 konut
. Ege-Koop Turgutlu Prestij Evleri-2 (devam ediyor) 150 konut

YORUM YAZ
Diğer Haberler

1 yılda 6,6 milyon TL’lik temiz enerji

10 yılda hizmeti önceledik

Hizmet etmekten gurur duyduk

Çamlık Parkı çocuklarla buluştu

Yaşar Kemal’i sonsuza kadar yaşatacağız

Ardıçlı Parkı yeni yüzüyle hizmette

Arşiv