Ege Üniversitesi, barınma olanaklarıyla gençlerin tercihleri arasında yer alıyor

Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 5 yıllık “Tam Kurumsal Akreditasyon” alan ilk üniversite olan Ege Üniversitesi (EÜ), sağladığı nitelikli ve kaliteli eğitimin yanı sıra geniş yurt imkânlarıyla da gençlerin tercih listesinde yer alıyor.

  • 0
  • 426
Ege Üniversitesi, barınma olanaklarıyla gençlerin tercihleri arasında yer alıyor
Yazı Boyutu:

İZMİR (Ege Ajans)- Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 5 yıllık “Tam Kurumsal Akreditasyon” alan ilk üniversite olan Ege Üniversitesi (EÜ), sağladığı nitelikli ve kaliteli eğitimin yanı sıra geniş yurt imkânlarıyla da gençlerin tercih listesinde yer alıyor. Ege Üniversitesi bünyesinde bulan bin 708 yatak kapasiteli Öğrenci Köyü, kampüste yer alan 6 bin kişilik Kredi ve Yurtlar Kurumu Zübeyde Hanım Kız Yurdu ile Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin yerleşkesinde yer alan 500 yataklı öğrenci yurdu ile öğrencilerin barınma ihtiyacına cevap veriyor.
Öğrenci odaklı misyonu ve öğrenci dostu uygulamalarıyla her daim öğrencinin yanında olan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, öğrencilerin barınma sorunu ile de yakından ilgileniyor. Bu kapsamda Rektör Budak, kampüste yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun kapasitesinin artırılması, Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin yerleşkesinde öğrenci yurdunun inşa edilmesi, yine kampüste yer alan Öğrenci Köyünün altyapı ve fiziksel olanaklarının yenilenmesi konularında pek çok çalışmalar yürüttü.  

Yeni dönemde öğrencileri kampüste en güzel şekilde ağırlayacaklarını ifade eden Rektör Budak, “İkamet ettikleri şehrin dışında, evlerinden uzakta eğitim, öğretim görecek öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarının başında barınma geliyor. Ege Üniversitesi olarak gerek eğitim öğretim, gerek araştırma geliştirmeye yönelik geniş imkânların yanı sıra öğrencilerimizin beslenme, barınma gibi temel ihtiyaçlarına da cevap verecek nitelikte önemli çalışmalar yürütüyoruz. Nitekim kampüsümüzde yer alan 6 bin kişilik kapasiteye sahip Kredi Yurtlar Kurumu, Öğrenci Köyü ve Bergama’daki 500 yataklı öğrenci yurduyla öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. ‘Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek’ mottosuyla küresel bir araştırma üniversitesi olan üniversitemizde öğrencilerimize konforlu, güvenli ve aile ortamında barınma olanağı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Beş yıl süreyle tam akreditasyon almış bir üniversite olarak yeni dönemde öğrencilerimizi kampüste en güzel şekilde ağırlayacağız” dedi.

Ev konforunda yurtlar
Ege Üniversitesi kampüsünde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu, öğrenciler için sosyal tesisler, spor ve aktivite alanları, konferans salonları gibi pek çok teknik altyapıyı barındırıyor. Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin Yerleşkesinde bulunan 500 yataklı öğrenci yurdu ise 250 kız, 250 erkek öğrencinin barınmasına imkân sağlıyor. Yine Ege Üniversitesi kampüsünde yer alan Öğrenci Köyü, öğrencilere barınma hizmeti veren 12 bloğun yanı sıra yerleşke içerisinde bir sosyal tesis barındırıyor. Ayrıca futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu ve oyun salonuyla Öğrenci Köyü'nde konaklayan öğrenciler, ders dışı serbest zamanlarını değerlendirme imkânı buluyor. Öğrenci Köyü blok çevrelerinde yeşil alanları, pergolaları, mini amfi tiyatro ve satranç alanı ile öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetleri gerçekleştirmesine de olanak sağlıyor.

Diğer Haberler

Kadınlar ve gençler için ‘Mobilya Akademi’

AFAD akreditasyon belgeli Belediye

Bir fuardan nasıl verim alırım?

Hekimliğe ilk adım

YORUM YAZ
2022-09-24-1664012764330-banner.jpg