Ege Üniversitesi Elektronik Laboratuvarına Kavuştu

  • 0
  • 1.666
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Elektronik Laboratuvarı açıldı

TÜPRAG Metal Madencilik ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından restorasyonu yapılan Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Elektronik Laboratuvarı açıldı. Açılış Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Ata Ünal’ın konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Ata Ünal, “Bilindiği üzere bölümümüz Ege Üniversitesinin kurulumundan bu yana bu tarihi binada hizmet vermektedir. Bu kadar eski bir binanın da sürekli olarak yeni gereksinimleri ortaya çıkmaktadır. Bu fiziksel yenilenme ihtiyacı duyduğumuz yerlerden birisi de Elektronik Laboratuvarımızdı. Bu durumu TÜPRAG yönetimine ilettiğimizde bizi kırmayarak gönüllü olarak bu işi yapacaklarını bildirdiler. Bölümümüzün Elektronik Laboratuvarının restorasyon çalışmalarında finansal destek sağlayan TÜPRAG yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

TÜPRAG Efemçukuru Genel Müdürü Yaşar Dağlıoğlu ise konuşmasında hayır işlerinin çok fazla dile getirilip reklam edilmesinden hoşlanmadığını ama yapılan bu organizasyondan memnuniyet duyduğunu belirtti. Bu tür yardımların maddi gücü yüksek insanlara örnek teşkil ederek bu yardımların çoğalmasına katkı sağlayabileceğinin altını çizdi.

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr.BenoKuryel, “Dünya mühendislik tarihine baktığımız zaman üniversiteler hiçbir zaman sanayiden kopuk olmadılar. Fakat hiçbir zaman üniversite sanayi iş birliği bir ideal konuma gelmedi. Ben üniversite sanayi iş birliğinin karşılıklı gereksinimler çerçevesinde örgütlememiz gerektiğini düşünüyorum. Fakat somut adımların gereksinim kaynağından geldiğini düşünmeden üniversite sanayi işbirliğini bir fetiş durumuna getirdik. Dolayısıyla çok abartılan çok yüceltilen bir yer olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süer Anaç ise konuşmasında “Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan eğitim gönüllüsü olduğunu bildiğim TÜPRAG yönetiminin bize elektronik laboratuvarını yenilediğini büyük bir sevinçle görüyoruz. Üniversitemizin iki önemli işlevinden biri olan araştırma ve eğitim alt yapısının iyileşmesi açısından bize büyük katkı sağlayacaktır. TÜPRAG yönetiminin Ege Üniversitesine olan katkısının devam edeceğini umduğumu belirtmek istiyorum” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Konuşmaların sonunda Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süer Anaç, TÜPRAG Efemçukuru Genel Müdürü Yaşar Dağlıoğlu’na Teşekkür Plaketi takdim etti. İZMİR(Ege Ajans/Çisem Erkaya – Ali Bayat

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv